Mida toovad järgmised aastad?

Autor: Kälver Kilvits

Raskem on veel ees

Ilmselt me kõik oleme mõelnud, et kui hulluks asi veel läheb? Skaalal 1-10ni hindas kõige optimistlikum kõneleja tuleviku 5 peale. (Pole väga halb ega ka hea)

Mis on see jõud, mis tirib meid katastroofi poole? Üksmeeleks kujunes olukorra halvemaks muutumine hiiglasliku võla, rahamassi kasvu ja valuutaprobleemide tõttu. Lisaks eelnevale ka rahutused Kesk- ja Põhja-Aafrikas ning oletatav nafta tootmise tipnemine.

John Williams ennustas, et oleme lähenemas skaala tipule. Potilt lendab varsti kaas ära majandusliku manipulatsiooni ja mädanevate fundamentaalide tõttu.

Kõige hirmutavama pildi maalis John Robb, kes on sõjaekspert. Ta nõustus halva väljavaatega ja rääkis, et võime kogeda ka osade tsivilisatsioonide, nagu meie neid teame, lagunemist.

Valuutad jätkavad langemist

Suureks mureks on Ameerika välisvõlg ja defitsiitne kulutamine, mis on väga ebastabiilsel pinnal.

Kuigi mõned usuvad, et range majanduspoliitika võib olla väljapääsuks nii, et ei rikuta lepinguid ja pääsetakse ka tugevast inflatsioonist. Arvan, et rangus pole lahenduseks, kuna see tõmbaks poliitikutele vee peale.

Defitsiidid ja võlg jätkavad kasvamist. Steve H. Hanke ja paljud teised väitsid, et Ameerika madal intressimäär ei saa kesta igavesti. Kui intressimäär hakkab normaaltaseme poole liikuma, muutub võlakoorem üha raskemaks.
Fed peab jääma ostjana turule, et kindlustada võlakirjade mõistlik tase. (hoides hinda üleval) Ja see tähendab rohkem QEd ühe või teise nime all. See omakorda põhjustab jällegi ohjeldamatut inflatsiooni.

Me ei sõida otse

Lähiajal on oodata tugevat volatiilsust. Greg Weldon arvas, et näeme dollari tõusmist. Eeldatavasti tõuseb dollar siis kui QE2 saab oma teoreetilise lõpu. Nii tuuakse USDsse usku.

Tundub, et ainuke asi, mis aktsiaturgu praegu toetab on QE ja kui see osutub tõeks siis hakkavad aktsiad QE lõppedes langema ja tarbija usaldus kaob. Langus teeb sissetulekutele ja SKPle halba. Fed eelnevat lubada ei saa ja trükipressid alustavad jällegi tööd.

Tulemus: monetaarinflatsioon, millele järgneb hinna inflatsioon.

David Galland arvas, et kui dollar näitab end lähiperioodis tugevana mõjub Fedi taassisenemine sellele kohutavalt, lükates USD uuesti langusesse. Ja sel hetkel otsivad inimesed jällegi käega katsutavaid varasid.
Doug Casey, USD languse põhjuseks on eelkõige korruptsioon. Ta arvas, et võime näha suuri muutusi kogu maailma valuutasüsteemis. Kuigi uus süsteem võib kujuneda väga heaks, on kahe süsteemi vaheline periood paljude jaoks raske.

Head uudised

Kriis, mis üha rohkem levib pakub ka tohutuid võimalusi. Ja see on ju hea uudis!? Kõik eelnev (probleemid valuutade ja majandusega) tekitab tohutu jõukuse ülekande. Kasu lõikavad peamiselt need, kes omavad käega katsutavaid varasid. Tulemusi on näha juba väärismetallides ja teistes toormetes.
Erinevad numbrid, mis toormetele pakuti on liialt suured, et neid praegu uskuda. Aga numbrid on teisejärgulised. Peamine on, mida vara sulle ostab. Mida aeg edasi, seda lahjemaks valuutad muutuvad ja toormete ostujõud selle arvelt kasvab.

Kuld säilitab oma ostujõu. Lihtsalt see, milles me oleme harjunud kulda mõõtma langeb ja kiiresti.
Nii, et majanduslangus pole ikka veel läbi ja me endiselt kannatame kahel eelneval kümnendil kogutud võlakoorma all.

Rohkem asjakohast informatsiooni Kuld ja hõbe – parim kindlustus.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 562

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga