Mida teha selleks et teistest tööotsijatest eristuda?

Autor: Aivar Pehme

Tänapäeval tööle kandideerides on enamasti vaja saata oma cv ning sooviavaldus. Enamus teevadki seda ning siis jäävad ootele.. määramata ajaks… Ega see ootamine ei ole mingi meeldiv tegevus. Kui raha ei ole ja töökohta (loe: raha) on vaja, siis see teeb ikka murelikuks küll. Selleks, et säästa oma närvirakke, püüa panustada kogu tööotsingu protsessi maksimaalselt, siis arvatavasti on ka tulemus parem. Mida siis parema tulemuse nimel teha? Alljärgnevalt mõned vihjed, mida võid proovida:

Kandideeri kohe!
Kui oled leidnud sobiva tööpakkumise, siis kandideeri kohe. Paraku on olukord tööturul selline, kus ei tohi liiga pikalt mõelda. Kui töökuulutus avaldatakse, siis tihtipeale ei ole valikut tegeval inimesel nii palju aega, et kõik avaldused läbi vaadata. Alustatakse esimestega ning jätkatakse, kuniks jätkub jaksu ja jõudu, ning ülejäänud…- saavad paraku äraütleva vastuse. Tihtipeale täidetakse ametikoht juba enne, kui saabub kandideerimise tähtaeg. Ja tuleb ette ka olukordi, kus tööpakkumine võetakse enne tähtaja saabumist maha, sest avaldusi sellele laekub liiga palju.. Seepärast ära jäta end ilma võimalusest töökohta leida vaid kandideeri kohe!

Müü ennast paremini!
See, et inimesed ei ole müüdavad, on müüt. Kõik tööinimesed müüvad ennast. Iga tavaline tööinimene müüb igal tööpäeval keskmiselt 8-tundi endast tööandjale. Aga selleks, et nii kaugele jõuda, peab end esmalt müüma sellele inimesele, kes otsustab töötajate tööle värbamise. Ja see on juba omaette kunst. Lihtsam muidugi on müüa end tuttavatele inimestele, sest nemad juba tunnevad sind. Palju raskem on müüa end aga kellelegi, kes ei tea sinust mitte kui midagi. Kellelegi, kelle jaoks sa oled vaid trükimust valgel paberilehel. Mõned vihjed siinkohal, kuidas teistest eristuda:
Kogemuste põhjal võib öelda, et palju meeldejäävamad on cv-d, mis on varustatud pildiga. Sellised cv-d on palju isikupärasemad ning ühtlasi tekib teatud mõttes „silmside“ valiku tegijaga.
Lisa kindlasti oma cv-le motivatsioonikiri. Kõige enam hindavad tööandjad seda, kui tulevane töötaja on motiveeritud. Inimesed, kes kandideerivad lihtsalt huupi ega ole tegelikult huvitatudki sellest kohast kuhu kandideerivad, ei ole tööandjate lemmikud. Ei pea olema kirjanik, et näidata oma motiveeritust. Piisab, kui selgitada lihtsas maakeeles, miks on soov just nimelt seda tööd teha. Millised on su tugevad küljed. Ja kindlasti peaks tulevane tööandja sealt välja lugema, et sa suure tõenäosusega teed seda tööd kõige paremini (võrreldes teiste kandidaatidega).

Ära ole passiivne!
Mõtled, et kui pildiga cv koos motivatsioonikirjaga on ära saadetud, siis jäädki vedelema? Vale suhtumine! Klassikud on öelnud, et armastuses ja sõjas on kõik lubatud. See, mis hetkel toimub tööjõuturul, ongi teatud mõttes sõda. Seega võib (isegi peab!) kasutama kõik lubatud vahendeid. Nii näiteks ei tee paha, kui helistad sinna ettevõttesse, kuhu kandideerid. Nii saad kontrollida, kas su paberid on kenasti kohale jõudnud. Ühtlasi saab mõned asjad üle täpsustada, nt kas su töökogemus on piisav vms. Kõige tähtsam on sealjuures, et su paberid on välja otsitud, üle vaadatud ja sa oled oma telefonikõnega selgelt mõista andnud, et oled sellest tööst tõsiselt huvitatud.
Nüüd võid edasi mõelda, kuidas käituda tööintervjuul.

Be Sociable, Share!
Aivar Pehme, Reichmann OÜ

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 571

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga