Mida me tegelikult sööme?

Autor: Andres Vink

Meie toidus leidub aina rohkem aineid, mida seal vanasti ei olnud: konservandid, värvained, emulgaatorid, suhkruasendajad, magustajad, aromatiseerijad, hermetiseerijad, stabiliseerijad, homogeniseerijad, paksendajad, inhibiitorid, kergitusained, happesuseregulaatorid, vahukustutajad, hormoonid, sünteetilised vitamiinid. Väga mürgine asi on näiteks naatriumglutamaat (E621)…..Ta teeb toidu meie jaoks maitsvaks ja me tahame seda veel ja veel.
Tootjad ei ole huvitatud meie tervisest, vaid ainult oma kasumist! Need ained on vaja lisada toidule selleks, et toode säilIks piisavalt kaua, ei kaotaks selle aja jooksul oma välimust ja maitset. Mis on selles toidus siis vee looduslikku – loomulikku? See on ju puhas enesepettus, kui me arvame, et neid aineid on seal sees niiiiiii väikestes kogustes ja kõik vastab ju euro nõuetele! Meil müüdavad, Saksamaal toodetud, keeksikesed ei ole Saksamaal lubatud. Kõik need ained on välja töötatud keemia laborites ja kahjustavad tugevalt meie organismi.
Maailma statistika kohaselt on 4 kõige mürgisemat: tšipsid, küpsised, gaseeritud joogid ja närimiskumm. Meie jaoks võib olla seegi šokk, et Läänemerest püütud kala on Euroopa riikides keelatud, sest ta olevat väga kantserogeenne! Aga ega ei saagi olla ümbrus ja meri puhas, kui kõik keemia jõuab loodusesse….. Üks sprott pidavat võrduma 2 paki suitsudega….. Ega siis asjata Euroopa riigid neid ei ole keelustanud oma riikides. Aga kui me ei tea seda kõike? Kui palju kuuleb sellist infot näiteks telekast-raadiost-lehest ?
Kurb statistika väidab, et ühe aasta jooksul sööme-joome-hingame endale sisse ca 10 kilo kahjulikke aineid!!! 40-neseks saades, kanname endaga kaasas vähemalt 10 kilo “rämpsu”. Õnneks kõik ei jää sisse, mis me aastaga saame. Aga need ained teevad oma töö – iga 45 sekundi järel sureb maailmas 1 inimene südame-veresoonkonna haigustesse. Ja 85% neist on ülekaalulised… Venemaad kutsutakse juba prügimäeks….. Seal sünnib 77% lapsi kõrvalekalletega ja ainult 5% sünnib täiesti tervena. Venemaal on 10 miljonit diabeetikut. Ja enamus ülekaalulised….
Kui me vaatame ka siin enda ümber, siis näeme palju lapsi, kellel samuti on ülekaal. Kõnnivad rõõmsalt tänaval, ühes käes tšipsid ja teises limonaad. Laste ülekaal ja tohutu prillikandjate hulk näitab seda, et nende maks on korrast ära ja kurnatud. Nende ainevahetus ei tööta õieti.
Maks on aga väga oluline organ. Teda kutsutakse isegi teiseks südameks. Temast sõltub väga palju – liigeste seisund (artriidid-artroosid), juuste-küünte-naha seisund, veresuhkru ja kolesteriini tase veres, mürgiste ainete tase veres.
Täiesti mõttetu, tegelikult lausa kahjulik, on määrida endale regulaarselt peale tselluliidivastaseid kreeme. Esiteks imenduvad toimeained verre ja sealt edasi maksa. Maks üritab nendest võõrkomponentidest lahti saada, töötleb neid ja osa talletab šlakkidena ka endasse (üritab organismi säästa). Osad komponendid võivad ju isegi nahka siledamaks teha, kuid tegelikult te kurnasite oma maksa ja lisakoormus võib varsti kajastuda teie tervises. Siis ei pruugi teil enam olla paar kilo tselluliiti, vaid on palju kilosid rasva….
Isegi käte ja näo kreemitamisega saab inimene keskmiselt elu jooksul endale ca 2 kg mürke sisse. Ei ole need tooted, mida reklaamitakse ilmsüütute ja naturaalsetena, nii puhtad sugugi. Eriti vahepealne hinnaklass. Vaadake karpidelt koostist ja küsige mõnelt biokeemikult.

Õnneks on meie organismil imepärane võime – regeneratsioon ehk taastumine. See tähendab, et kui organismile antakse võimalus ja abi, siis ta on võimeline taastama oma esialgse oleku ehk siis tervise.
Alustame seedetraktist. Meie soolte tööks on vajalike toitainete transport vereringesse ja ülejäägi eemaldamine organismist. Kuid kuna sooleseinal asuvad imepeenikesed hatukesed on tihti kaetud ebamäärase lima või katuga, siis nad ei pruugi toidust vajalikku kätte saada. Tärklisetooted näiteks moodustavad tombu, mida sool raskustega edasi trügib. Samas kui aedviljades leidub ohtralt koreaineid ja need hoopis “kratsivad” soole seinalt maha “rämpsu”. Kui inimeste seedimine ei tööta normaalselt (2-3x päevas), siis soolte seintele hakkab ladestuma nn.”katlakivi”, mis takistab toitainete imendumist ning on hea “kasvupinnas” igasugustele seentele, bakteritele, mikroobidele ja parasiitidele. Soolesein, millele on kogunenud selline mass, muutub aina loiumaks ja toiduainete laguproduktidest tekkinud toksiinid jäävad pikemaks ajaks meie organismi mürgitama. Kuna mürgid viivad rivist välja tasapisi maksa, neere, kõhunääret, põrna, südant, kopse jne. , siis tekib “nõiaring”. Viletsamalt töötavad organid ei suuda teha ka korralikku omavahelist koostööd ja toimubki ainevahetuses segapudru. Need on tegelikult väga keerulised keemilised protsessid ja ühe organi poolt tootmata jäänud aine ei lase teisel organil korralikult oma tööd teha ja see omakorda mõjutab kolmandat…… Kokkuvõttes hakkame me end tundma aina enam väsinuna, siit pistab, sealt on veidi kange, nägemine halveneb……
Oma hambaid oleme harjunud puhastama 2 korda päevas. Seda teevad paljud ainult sellepärast, et teised ei tunneks suust tulevat halba hingeõhku. Hammaste harjamine ja nätsu närimine ei hoia teid hambaaukude eest. Miks? Arstid ju soovitavad? Kui tihti puhastatakse metsloomadel hambaid? Loodusrahvad ei tea hambaharjast ja veel vähem pastast midagi. Ometi on neil tugevad hambad suus kõrge vanuseni, kui just trauma tõttu ei ole hammas suust välja kukkunud….. Loodusrahvasteni ja loomadeni ei ulatu õnneks meie tsivilisatsioon…. Nende hambad on terved, sest nende siseorganid on terved ja töökorras. Iga hammas “vastutab” teatud organite eest ja vastupidi. Hambaauk annab märku mingi organi haigusest. Meie aga rikume hoopis oma tervist hambapasta ja nätsu komponentidega.
Kui te aga puhastate hambaid hoolides iseenda tervisest, siis võiks te hoolida ka kogu oma organismist ja puhastades seda aidata oma kehal taas normaalselt funktsioneerima hakata. Ei tasu imet oodata, et aastatega kogunenud saastast saab lahti mõne päevaga. See, mis kiht-kihilt ja grammhaaval on teie kehas ladestunud, hakkab ka kiht-kihilt ja grammhaaval lahkuma. Muidugi ei võta see aega aastaid, vaid tulemust märkate kuudega.
Joo 2 liitrit vett lisaks. Sodi, mis läheb kehas liikvele, on ju vaja ka välja uhada. Normaalselt suudab keha töötada oma piisavalt “vesises” keskkonnas. Muidu ei ole ainult meil kõht kinni, vaid igal rakukesel ja ainevahetus ei saagi normaalselt töötada.
Tunnetage iseennast. Leppige endaga ära ja lubage talle toeks olla. 🙂

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 1020

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga