Mandalad

Autor: ranga dasi

Mandala on maailma sümboolne projektsioon, mis on üle kantud geomeetrilisse mudelisse.

Mandala mõjuvõim avaldub läbi järgmiste tegurite:

– Geomeetrilised elemendid: Geimeetrilistel vormidel ja nede kombinatsioonidel on tugev võime mõjutada ruumi. Iga geomeetriline element esindab teatud materiaalse elemendi energiat näiteks ring kannab endas element vee energiat, ruut element maa energiat, kolmnurk tule elemendi energiat jne. Selliselt saab läbi geomeetriliste vormide kombinatsioonide anda edasi teatud omadusi.

-Värvid: Värvispekter esindab peenenergiate spektrit. Erinevatele planeetidele ja igale ilmakaarele on määratud oma värvid, mida kasutatakse, kui teatud planeedi või ilmakaare energia mandalas avaldub.

-Sümbolid: : Veel üks tähtis osa mandalatest on sümbolid, kuna need sümboliseerivad teatud planeedi, olendi või objekti peenenergiat. Selliseid sümboleid kasutatakse traditsionaalselt geomantikas üle terve maailma, selleks, et mõjutada maa ja kosmose energiaid. Sümbolite jõud ei tulene ainuüksi nende psühholoogilisest mõjust, sest vastasel korral ei oleks võimalik tõestada nende mõningast mõju taimedele või muudele looduslikele energeetilistele süsteemidele, mis ei sõltu inimvaatlejast.

-Kirjutised: Kirjasõna omab peenekoelises maailmas väga võimsat toimet, kuna see kannab oma tähendust peenenergeetilises vibratsioonis. See tähendab, et kirjutise mõju ei sõltu ilmtingimata sellest, kas keegi seda loeb ja mõistab. Selle mõju ulatub väljapoole teadvust.Sel põhjusel sisaldavad enamik mandalaid lisaks geomeetrilistele elementidele ja sümbolitele ka kirjaelemente. Tavaliselt on need kirjutised sanskritikeelsed, kuna sanskriti keel omab erilist energeetilist toimet. Sanskriti keele tähtede näol on tegemist vibratsioonikujunditega, mis esindavad vastava heli helikujundit.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 266

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga