Majanduslangus loob kasvulava väikeettevõtlusele

Autor: Siiri Peelbaum

Raskused majanduses on suuremal või vähemal määral mõjutanud meid kõiki. Ettevõtluse ja tööjõumaastikul on toimunud juba märkimisväärseid muudatusi, kuid need on alles alguseks.

Olgugi, et üldine olukord näib hetkel nukker, avavad majandusraskused pikemas perspektiivis ettevõtlikumatele üpris häid võimalusi. Kuna koondamised on olnud laialdased ning suur hulk inimesi on ilma jäänud igapäevasest teenimisvõimalusest, hakkavad nutikamad neist otsima võimalusi ise hakkama saamiseks. Seega loob majanduslangus hea kasvulava just väikeettevõtlusele. Paljud endised palgatöölised otsustavad pigem oma ettevõtte loomise kasuks, kui taaskord palgatöötajana õhukesel jääl kõndimist. Eelistatakse pigem riski võtmist, mis sõltub iseendast, mitte enam teistest osapooltest.

Saabumas on aeg, mille puhul võib teatavaid paralleele tõmmata ka 90-ndate alguse Eestiga, mil oli võimalik asjadega nö nullist alustada ja end üles töötada. See on sobiv hetk alustada oma ettevõtet ning hea aeg löögile pääsemiseks just nooremale generatsioonile, kel vähegi riskijulgust ja ressursse. Majandusraskuste möödumisel on seesugustel firmadel tunduvalt suuremad šansid ellu jääda, kui tõusva majanduse tihedas konkurentsis loodutel. Lisaks on oma ettevõtte loomiseks just nüüd hea hetk, kuna magusaid pakkumisi leiab pea igalt nurgalt (näide: Tallinnas oli 2008. aasta lõpu seisuga müügil ligi 50 restorani. Seega on kasvõi oma pubi või söögikoha omamisest unistajatel nüüd helge võimalus).

Niisiis võime teatud aja möödumisel näha turul tõenäoliselt rohkem väikeettevõtteid. Ning eelnevast tendentsist tingituna ka suure tõenäosusega väikeettevõtete usaldusväärsuse tõusu.

Be Sociable, Share!
Siiri Peelbaum on turundusportaali www.turundusguru.ee üks loojatest ja alusepanijatest. Turundusguru on ideede ja inspiratsiooni portaal turundajatele, mis muuhulgas kajastab ka turundusalaseid trendiennustusi, aidates muuta turundustegevust efektiivsemaks. Spikker turundajale: www.turundusguru.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 271

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga