Liikumise ja stressi seos

Autor: JumpMan

Liikumise ja aktiivse elulaadi mõju psüühikale on sageli alahinnatud. Regulaarne treening toob korrapära ja rütmi ka ülejäänud ellu. See annab eesmärgi, sihi, toob õnnestumisi ja ebaõnnestumisi, aga ka sotsiaalseid kontakte. Sportides leitud sõbrad on reeglina alati püsivamad kui pidutsedes leitud.
Me kõik oleme alati rahul kui saavutame edu tööl. Sõlmides hea tehingu, lõpetades mõne raske projekti jne. Kuid Me võiksime väärtustada ka rohkem seda mida me teeme iseenda jaoks ära. Kas ei ole hea enesetunne, uued sportlikud saavutused , parem välimus samuti omaette saavutus millest saad otsest kasu just sina! On kindel ,et sport on väga hea stressi maandaja. Vahendid stressi maandamiseks on väga individuaalsed. Mõnele meeldib jõusaalis rassida teisel aga joosta.
Siiski , stress kui ta kontrolli all püsib , on normaalne liikuma panev jõud. Mõistlik kogus stressi hoiab keha füüsilised ja vaimsed funktsioonid korras. Iga asja tegemiseks on vaja teatud määral pingutada , mitte liiga vähe ega liiga palju. Kahjuks stressi märgatakse alles siis kui see hakkab probleeme põhjustama. Liigne pinge väsitab ja kurnab lihaseid ilmaaegu ja ülepinge nõiaring ongi valmis!

Be Sociable, Share!
Vaata kindlasti ka http://www.verticaljumpcenter.com kui tahad rohkem teada saada hüppevõimest ja selle arendamisest. Samuti palju üldist infot erinevate treeningmeetodite kohta.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 200

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga