Lego – suurepärane kink lapsele

Autor: maitlillemäe

Lastele tahetakse alati rõõmu valmistada. Eriti mõeldakse sellele enne sünnipäeva ja jõulusid. Teadagi maitsevad lastele maiustused, aga see „rõõm“ ei kesta kaua. Seega peaks hea kingitus olema midagi jäävamat.

Kingituse valik erinevas vanuses lastele on mitmekesine. Kindlasti tuleks aga vaadata, et kink pakuks tegevust pikemaks ajaks ning võiks olla ka õpetlik ja hariv. Lihtsalt toa nurgas istuv ja tolmu koguv karvane loomake, mis on küll imearmas, ei paku pikaajalist tegutsemislusti. Üheks võimaluseks, mida kinkida ja mis vastaks kõigile eelpool nimetatud nõuetele, on Lego.

Legoklotsid on igas vanuses laste suureks lemmikuks. Täiskasvanule võib küll tunduda mõttetu muretseda üha juurde ja juurde pisikesi plastmassvidinaid, mida on põrandalt tüütu koristada ja mida leidub kodus niigi igal kapiäärel, voodialustes ja vaiba ääre all. Tegelikult on legoklotsid väga heaks ja arendavaks ajaviiteks. Legode puhul kehtib reegel: mida rohkem, seda uhkem ehk kui klotsihunnik ja –valik on suurem, saab ka suuremaid ja fantaasiaküllasemaid ehitisi konstrueerida.

Kõigepealt ehitatakse komplektis oleva juhendi järgi valmis karbil olev mänguasi. Juhendis on detailselt ja lihtsalt näidatud, millised klotsid millises järjekorras tuleb kokku panna. Õpetuse järgi konstruktori ehitamine arendab plaanist aru saamise võimet.

Hoopis arendavamaks, loovamaks ja põnevamaks läheb mäng aga siis, kui võtta juurde juba varem olemasolevad klotsid ja teha omast peast uus asi. Isegi kui mõni klots on kaduma läinud, ei jää mäng mängimata, sest ehitamise variante saab välja mõelda tuhandeid. Kui lapsel peaks tekkima ideede puudus, saab teda suunata, andes ideid (ehita kallurauto, talumajapidamine, tornhoone, rüütliloss jne). Ideid leiab ka internetist Lego kodulehelt või Lego kataloogidest. Ka lapsevanematel on ehituses tore kaasa lüüa. Väiksema lapse puhul on see lausa hädavajalik, et laps õpiks klotse ühendama, uusi seoseid looma ning lõpuks ise uusi ideid genereerima.

Legode valimise teeb lihtsamaks asjaolu, et karpidele on märgitud soovituslik vanuse alampiir või vanusevahemik. Samuti saab valida vastavalt lapse huvidele erinevate sarjade vahel: Toy Story, Creator, City, Castle, Atlantis, Belville, Education, Power Miners, Racers, Star Wars, Technic jt.

Kõige väiksematele mõeldud klomplektid kannavad nimetust Lego Duplo. Neid soovitatakse alates 1,5 aastast kuni 5 aastani. Tegelikkuses mängivad nendega meelsasti ka vanemad lapsed ning Duplo klotse saab ühendada tavaliste väikeste legoklotsidega. Duplo klotsid on väiksele lapsele käepärased – need on suuremad ja mitte nii teravate nurkadega kui väikesed klotsid. Üksteise külge surumine ja lahtivõtmine ei vaja jõudu. Klotse saab kasutada ka värvuste või kujundite õppimiseks.

Vanemale lapsele (üldiselt poistele) on mõeldud Lego Technic sarja komplektid, kus on eriti väikesed osad ja tõepärasemad mudelid kui noorematele mõeldud karpides (autod, kraanad, tõstukid jms). Technic komplektid on sobilikud 10-14, mõned kuni 16-aastastele ehitushuvilistele. Lego Mindstorms robotite ehitamise komplekt on aga mõeldud alates 10-aasta vanusest täiskasvanuteni. Robotid on arvutiga ühendatavad ja liikuma tuleb need programmeerida. Lego Mindstormsi võib julgelt soovitada poistele, keda huvitab robootika ning kes on huvitatud tehnilise taibu ja loogilise mõtlemise arendamisest.

Legod ja Duplod on müügil peaaegu kõikides kaubanduskettides ja marketites, mänguasja- ja internetipoodides. Kuna karpe ei avata ka poeletilt ostes, siis ei olegi palju vahet, kas osta meeldiv komplekt poeriiulilt või e-poest. Erinevus on hindades ja kätte saamise kiiruses ning mugavuses. Siin saab igaüks otsustada, milline variant talle sobib.

Telli mänguasjad mugavalt koju! http://www.lusti.ee

Be Sociable, Share!
Adminstraator / webmaster@artiklid.eu / Veebipunuja

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 585

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga