Laptopid hea hinnaga – kuidas kõige sobivamat laptopi endale valida?

Autor: Pult24

Selle artikli mõte on anda sulle ülevaatlik ning lühike konspekt, kuidas valida endale kõige sobivamat laptop‘i.

Praegusel ajal on laptopid muutunud igale inimesele üldlevinud töö- ja kommunikatsioonivahendiks. Kuid head laptopid ja nendega seotud tehnilised andmed on tavakasutaja jaoks üha raskemini mõistetav informatsioon. Laias laastus võib laptopid jagada viite gruppi: õpilane, mängija, ärikasutaja, multimeedia spetsialist ja tavakasutaja.

Õpilasele mõeldud laptopid – õpilane otsib tavaliselt soodsat hinda, kena välimust ning seda, et arvutit oleks mugav kaasas kanda. Laptopid ei pea olema väga võimsad, kuna reeglina Office programmide kasutamisest õpilasele piisab. Sellisel puhul on soodsaimaks võimaluseks valida endale Netbook tüüpi arvuti, mis on mõõtudelt väike ning milllel on ühetuumaline protsessor ja madal energiakulu. Sellised laptopid võivad olla hinnaklassis 400 eurot ja isegi alla selle. Mugavamat võimalust näiteks dokumentide kirjutamiseks pakuvad kahetuumalise protsessoriga 13-tollised kerged ja õhukesed laptopid, mis on suurema ekraaniga. Tuleks jälgida: Vähemalt 1GB RAM, kõvaketas 160GB või suurem, 13-tolline või väiksem ekraan, traadita internetiühendus.

Mängijale mõeldud laptopid – viimastel aastatel on laptopid teinud suure arengu ka mängumaailmas. Kui varasemalt sobisid kõige paremini mängimiseks lauaarvutid, siis Core i7 ja Intel Core 2 protsessoriga laptopid on ideaalsed nüüd ka 3d-mängude mängmiseks. Näiteks on just spetsiaalselt mängija jaoks loodud eksklusiivne kaubamärk  Dell Alienware laptopid. Tuleks jälgida: 4GB – 8GB RAM, kõvaketas 320GB või suurem, kõvaketta kiirus 7200 pööret minutis, võimas graafikakaart, 17 tolline või suurem ekraan.

Ärikasutajale mõeldud laptopid – kui liigud pidevalt ringi ning sinu töökoht on mobiilne, siis vajad vastupidavat laptopi, mis oleks ka piisavalt võimas, et süsteemi töös oleks tõrkeid minimaalselt – see tagab andmete kindla säilimise. Turvalisusega seotud küsimused on samuti olulised. Lenovo ThinkPad ja Dell Latitude laptopid on kaks populaarset äriklassi laptopi, mis spetsiaalselt loodud mobiilsele ärikasutajale. Mõlemad kaubamärgid pakuvad häid turvalisasid nii tarkvara lahenduste kui ka riistavara näol. Tuleks jälgida: 2GB – 4GB RAM, kõvaketas 160GB või suurem, 12-15 tolline ekraan, Windows Vista PRofessional või Windows 7 Professional, traadita internetiühendus.

Multimeedia spetsialistile mõeldud laptopid – videomängude mängijad ei ole ainsad, kes vajavad head graafikakaarti, võimsat protsessorit ja massiivset ning kiiret kõvaketast. Kui sa töötled kõrgresolutsioonilisi fotosid või tegeled video-töötlusega, siis vajad samuti võimast laptopi. On hea omada 17-tollist või suuremat ekraani, kuna töö olemus on paljuski visuaalne. Jälgi ka, et mälumaht oleks piisav – 8GB RAM on ideaalne ning suur 500GB kõvaketas, mis oleks ka keskmisest kiirem (7200 pööret minutis). Tüüpilised kõvaketta kiirused jäävad 5400 pöörde kanti. Tuleks jälgida: 4GB – 8GB RAM, kõvaketas 320GB või suurem, kõvaketta kiirus 7200 pööret minutis, 17 tolline või suurem ekraan.

Tavakasutajale mõeldud laptopid – kui sa ei sobi ühtegi eelpoolnimetatud kategooriasse, siis tõenäoliselt kuulud siia. Kui otsid laptopi koduseks kasutamiseks, koos lastega filmide vaatamiseks või lihtsalt internetis surfamiseks, siis on traditsiooniline 15-tolline laptop kõige populaarsem. Kaubamärgiks sobib iga mainstream laptopitootja, kuna kõigil on rohkem sarnasusi kui erinevusi. Tuleks jälgida: 2GB – 4GB RAM, kõvaketas 250GB või suurem, DVD-kirjutaja ,14-16 tolline ekraan.

Vaata lähemalt: http://www.pult24.ee/laptopid.html

Be Sociable, Share!
Sildid , |
Elektroonika- ja tehnikakaupade e-pood Pult24 on veebikeskkond, mis on tehnikatarvete soetamise muutnud eriti lihtsaks, mugavaks ning kliendisõbralikuks. Uuri lähemalt: http://www.pult24.ee/

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 591

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga