küttepuu valik

Autor: alari jurtom

Küttepuu juures tuleb kindlasti jälgida niiskuse taset, mis peaks jääma alla 20% – sel juhul on küttepuu kasutegur kõige suurem.

Küttepuu, mille niiskustegur on alla 20% põleb kõige efektiivsemalt ning seega eraldub ka kõige suurem soojushulk ehk kütteväärtus on sel juhul parim. See tähendab kokkuhoidu. Liigniisked küttepuud ei sütti hästi ning ei põle piisavalt hästi, sest niiskuse aurustumisel kulub suur osa eralduvast soojusest. Aurustunud vesi koos suitsuga moodustab korstnasse ja küttekehadele pigi, mis võib süttida ja tekitada varalist kahju. Kindlasti ei tasu küttepuude põlemisel tekkinud gaasi teekonda siibriga liialt piirata kuna see põhjustab samuti tahma ja pigi teket. Säästlikuim viis on kütta kuivade puudega ning vajaduse korral tuua küttepuud üks päev enne kütmist tuppa, et vabaneda liigsest niiskusest.

Kütteväärtus sõltub küttepuu liigist:

Saar – 1650
Kask – 1500
Okaspuud – 1300
Haab – 850
Lepp – 700

Saar ning kask on ühed suurema energiasisaldusega küttepuud ning neid tasub kütta koos mõne muu puuliigiga näiteks lepaga. Kuna kasest eraldub palju tõrva ei ole teda mõttekas kütta eraldi. Okaspuid tuleks kütta kinnises küttekoldes, sest põledes võib lenduda sädemeid.
Lisa infot saab veel http://xn--kttepuud24-9db.com/

Kindlasti ära küta ahjus erinevaid jäätmeid (ehitusjäätmeid, kilekotid, vana mööbel jt), sest need eritavad põlemisel erinevaid mürgiseid gaase, mis on kahjulikud keskonnale ja inimeste hingamisteedele.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 249

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga