Kust leida oma äri jaoks raha?

Autor: Tarmo Kuusmaa

Kui sa oled alustamas oma äriga, siis on sinu jaoks kättesaadavad 4 põhilist toetust – EAS Starditoetus, EAS Kasvutoetus, Töötukassa ettevõtlusega alustamise toetus ja PRIA alustava põllumajandusettevõtja toetus. Kõigil neljal toetusel on natuke erinevad tingimused ja sihtgrupp:

1) EAS Starditoetus on mõeldud päris alustajale, sellega saad oma äri käima lükata – osta masinaid, teha reklaami, tellida firma koduleht ja valmistada tootenäidiseid. Toetust saad oma firmale siis, kui firma on kuni 12 kuud vana. Toetuse suurus on kuni 100 000 krooni, ise pead projekti kogumaksumusest oma raha panema 20%. Taotleda saada jooksvalt.

2) EAS Kasvutoetus on sinu uuele ärile toeks siis, kui on vaja firmat
kiiresti laiendada ja soovid oma tooteid ka välismaale müüa. Kui sinu firma on kuni 36 kuud vana, siis saad toetust võtta. Raha saad kuni 500 000 krooni, oma raha pead kogu projekti maksumusest panema 35%. Kasvutoetust saad samuti iga hetk taotleda.

3) Kui oled hetkel töötu ja soovid iseenda ülemuseks hakata, siis annab
Töötukassa sulle 70 000 krooni päris oma äri alustamiseks – Töötukassa ettevõtlusega alustamise toetus. Tingimuseks on see, et oled töötuna arvel ja läbid ettevõtluskoolituse. Ka see toetus on alati taotlemiseks avatud.

4) Kui sinu soov on alustada äri põllumajanduses, siis annab PRIA sulle
625 000 krooni, mida saad vastavalt oma vajadustele kulutada. PRIA alustava põllumajandusettevõtja toetus on kuni 625 000 kroon ja toetuse juures parim asi on see, et omafinantseering puudub. Seega ei pea sa oma rahaga üldse riskima. Seda toetust saada taotleda tavaliselt iga aasta III kvartalis toimuvas taotlusvoorus.

Be Sociable, Share!
Tarmo Kuusmaa on pikaajalise kogemusega europrojektide konsultant, tema portfoliosse kuulub üle 100 rahastatud projektitaotluse. Tarmo kirjutab ettevõtlustoetustest Projektikirjutaja blogis ning on tasuta e-raamatu Kust leida oma äri jaoks raha? Ettevõtlustoetused autor.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 253

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga