Kus jookseb piir enesekaitse ja kuriteo vahel?

Autor: SelfDefense

Enesekaitse puhul on väga oluline teada kus jookseb seadusepiir. Loomulikult on enesekaitsega seotud seadusi tonnide viisi ja ükski inimene ei saa kõiki neid teada. Siiski on olemas mõned olulisemad põhimõtted ja üldised kategooriad, mida järgides peaksid sa seaduse piiridesse jääma.

Esimene neist on hädakaitse. Sellel olukorral võivad olla kuriteo tunnusmärgid, kuid siiski see nii ei ole. Nimelt hädakaitse on olukord kus sind rünnatakse ning oma elu sööstmiseks pead sa osutama vastupanu. Tegevus toimub sinu tahte vastaselt. Seadus on seni sinu poolel kui sa ei kasuta üleliigset jõudu ründaja vastu kui tarvis oleks. Nimelt kui sa oled ründaja kahjutuks teinud, või loonud endale põgenemis olukorra ei tohi sa rohkem vägivalda kurjategija suhtes kasutada. Vastasel korral on see hädakaitse piiride ületamine.

Teine oluline olukord mis võib tekkida on kurjategija kinnipidamine. See küll tekib enamasti sinu enda initsiatiivil, kuid siiski pead sa olema teadlik seadustest. Nimelt kurjategija kinnipidamine on olukord millel on küll kuriteo tunnusmärgid kui mis ei ole kuritegu. Isegi mitte siis, kui selle käigus oli sunnitud seaduserikkujale kahju tegema. Muidugi on väga tähtis veenduda, et tegemist on ikka kurjategija mitte mõne süütu isikuga!

Kolmas ja viimane tähtis punkt on hädaseisund. See on olukord kus sa mingis äärmuslikus olukorras kahjustad kedagi/midagi , et ära hoida suurem kahju. Näiteks tulekahju korral hävitad sa ühe maja, et säästa terve tänav jne. Ka siin on omad tähtsad punktid! Sinupoolt päästetud kasu peab olema kordades suurem kui kahju mida sa tegid.

Be Sociable, Share!
Sildid , |
Tahad rohkem lugeda ja teada saada naiste enesekaitsest külasta kindlasti järgnevat lehekülge http://selfdefence4women.comTegemist on spetsiaalselt just naistele mõeldu saidiga!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 272

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Kommenteerimine on suletud