Kuldmünt Kanada Maple leaf

Autor: Kälver Kilvits

Kuldmünt Kanada Maple leaf. Esimest korda nägi ilmavalgust 1979, mil Kanada Royal Mint ta vermis. Maple leaf on puhas .9999 (24 Karati) kuldmünt, mis on ilma lisasulamiteta tänu spetsiaalsele vermimisprotsessile koja poolt. Seetõttu on Maple leaf hinnatud puhtaimaks kuldmündiks. Maple leaf-i on peetud disaini poolt ka maailma üheks ilusaimaks mündiks.

Mündi esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree, nimiväärtus ja väljalaskeaasta, disainitud Arnold Machin-i poolt. Tagumisel küljel on loomulikult kuulus vahtralehe sümbol, lisaks on tagaküljele märgitud mündi suurus ja kulla proov.

Kanada Maple leaf kuldmündid on ametlikuks maksuvahendiks ning neid on võimalik osta enamikelt mündimüüjatelt. Mündi vermimiseks kasutatav kuld pärineb ainult Kanadast.

Münti leidub 5 erinevas suuruses:

* 1 troi unts
* ½ troi untsi
* ¼ troi untsi
* 1/10 troi untsi
* 1/20 troi untsi

Eelnev muudab Kanada Maple leaf-i ideaalseks investeeringuks ja samuti ka kergesti kättesaadavaks. Mündi hind on väga vähe üle spoti ning münti ostes on tagatud puhas metall ja kvaliteet.

Lisaks sellele on Maple leaf-i mündid väärtustatud ka juveliiride poolt, kuna mündi kõrge puhtus võimaldab münti kergesti vormida eheteks või muuks taoliseks.

Kanada Maple leaf-i peetakse turvaliseks investeeringuks seetõttu, et mündi kaal, puhtus ja väärtus on tagatud Kanada valitsuse poolt. (see küll ei tähenda suurt midagi, kuid uhke sellegi poolest.)

Maple leafe aktsepteeritakse laialdaselt üle maailma enamike keskpankade poolt. Investeerimise mõttes tähendab see suurepärast likviidsus.

Kuld ja hõbe – Kõige turvalisem investeering tänapäeval

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 268

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga