Kuidas valida investeerimisvahendit?

Autor: Kälver Kilvits

Võimalusi, kuidas investeerida, on väga ja ma tõesti mõtlen väga palju. Kõik sõltub investori loomust ja uskumustest. Investeerimisvahend võib kõlada mõnele, kes pole investeerimisega pistmist teinud, keeruline ja kauge, aga tegelikult pole siin mingit kunsti. Investeerimisvahend on lihtsalt üks miljonitest võimalustest, kuidas raha teha.

Oma vahendit valides pead kõige pealt vasta küsimusele “milline on sinu eesmärk?”.

Näiteks kui sinu eesmärk on teenida võimalikult kiiresti tulu, siis on targem idee otsida mõni futuuride/optsioonide blogi, kuid kui soovid madala riskiga investeeringut on mõistlik lugeda edasi. Ma isiklikult pooldan majandustsüklite järgi investeerimist.

Selles postituses ma keskendun investeerimisvahenditele, mida igaüks võib kasutada. Kuid iga vahend vajab erinevaid teadmisi.

Millised on peamised vahendid, mida kasutada? Võimalusi mustmiljon, siin kolm soosituimat:

Bullion mündid –

Investeerimiseks mõeldud mündid algavad peamiselt ühest untsist. 1oz suurused mündid on enimlevinud investeerimisvahendina kogu maailmas, mistõttu on neid hiljem ka lihtsam müüa. Kuna just 1 oz on väärismetallide standardsuurus, siis on nende järele turul alati kõige suurem nõudlus.

Kui tänapäeva müntidest on kõige soodsam investeerida alates 1 oz suurusse münti, siis vanemad mündid saab alates 2.9 grammist kätte sama soodsa vahendustasuga.

Numismaatilised mündid –
Tänapäeval peen investeerimisevahend. Numismaatilistes müntides peitub hiiglaslik kasumipotensiaal, kuid sellega kaasneb vägagi kõrge risk. Tõusud numismaatiliste müntide turul on sama haruldased nagu mündid ise. Kui plaanid osta, siis tähtsaim punkt on kogus – kontrolli rariteetsust. Turg kõigub hoopis erinevalt tavamüntidega võrreldes. Pikad mõõnad ja tõusud, tulevad ja lähevad hooajaliselt.

Haruldased mündid=suurem risk=suurem tulu!

Plaadid

Plaate kutsutakse tihti ka tahvliteks ja –kangideks
Enamus kuldplaate liigitatakse kaheks eri tüübiks sõltuvalt nende tootmise meetodist: valatud või vermitud. Valatud plaatide puhul valatakse sulatatud kuld spetsiaalsesse vormi ja hiljem pressitakse tähised sisse käsitsi või pressiga. Vermitud plaadid valmistatakse kulla toorikutest, mis on eelnevalt välja lõigatud. Kujundid meisterdatakse toorikule eriliste vermimispressidega (nagu kuld- ja hõbemüntide puhul).

Loe lisaks müntide ja kangide kohta siit.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 365

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga