Kuidas SEO töötab

Autor: SEO Estonia

Viimase aasta jooksul olen esinenud mitmel seminaril, mille peateemaks on olnud otsimootori turundus ning rääkinud teemal, mis on mulle südamelähedane : kuidas midagi Internetist leitakse.

Arutelud on tavaliselt olnud seotud erinevate teemadega – SEO, SEM, Internetiturundus, protsesside juhtimine, sotsiaalne meedia, blogimine, otsimootori turundus, otsimootori optimeerimine ning nende valdkondade seosed üldise turundusplaaniga.

Uskumatud

Kui teemaks on olnud otsimootori optimeerimine, siis reeglina ei paku audientsile investeeringute tasuvus ning sellega pikemas perspektiivis seonduv huvi. Regulaarne ning stabiilne veebi sisu tootmine, otsimootori optimeerimine ning oma positsioonide parandamine maksimaalsete orgaaniliste otsitulemuste tagamiseks ei ole paljudele veel prioriteediks. Ilmselt nõuab kvaliteetse ja optimeeritud sisu tootmine Eesti turundajatelt veel liiga palju pingutust. Mõneti ma isegi nõustun sellise madala vajalikkusega – sisu optimeerimine otsimootorite jaoks võib olla üsna keeruline. Seetõttu esitavad need uskumatud ka lihtsa, kuid samas keerulise küsimuse: “Miks peaksime selle kallal vaeva nägema?”

Sest SEO töötab

Üks olulisemaid otsikombinatsioone minu jaoks on Google esilehel esimesel kuni viiendal positsioonil – seda viimase aasta ja otsingute päritolumaade lõikes. Esimene positsioon Google´s on vahete-vahel küll kõikunud ja muutunud kuid kui oma otsingutulemustel regulaarselt silma peal hoida, siis on võimalik oma positsioone otsimootorites edukalt kaitsta ning säilitada.

Umbes neli kuud tagasi tekkis mehel nimega Johnny idee alustada oma veebioksjonite korraldamise äriga Hispaanias. Ta alustas sealt, kus enamik tänapäeva Internetikasutajatest alustavad – ta kasutas Google´t. Kuna ta märkas meie otsitulemusi, siis leidis ta meid üles.

Peale kuu aega kestnud läbirääkimisi sõlmisime 10-ne kuulise arenduslepingu.

Nüüd – peale kaks kuud kestnud tööd, omab Johnny Hispaanias juba oma positsiooni Google esilehel.

Sest SEO töötab

Be Sociable, Share!
© SEO Estonia, 2010. SEO Estonia

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 273

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga