Enamlevinud vead taimede hoolduses

Autor: jane pappel

Enamlevinud vead taimede hoolduses.

Kontrolli oma taimede asukohta!
Valgus-taimed ei saa kasvada pimedas.Erinevad taimed vajavad erinevalt valgust.
Büroodes põlevad tuled hommikust õhtuni-see on taimedele hea,suuremad taimed võiks nihutada otse lambi alla.
Taimedele ei meeldi kasvada küttekolde lähedal,seega seal kus taim kasvas edukat suvel,ei pruugi ta kasvada talvel.Jälgi- kui ikkagi taime lehed ventilaatorituules liiguvad,siis tuleb talle ruttu uus koht leida.
Kontoris kiputakse taimi lihtsalt üle kastma.Taimed reageerivad sellele lehtede kolletumise ja varisemisega-hakkajad lillekastjad kastavad siis taimi veel rohkem ja ongi õnnetus käes!
Kui taim on asetatud potiümbrisesse,siis kontrolli aeg-ajalt ega sinna ole kogunenud vett.
Alustaldrikule ei tohiks vesi seisma jääda üle ööpäeva-kui on,siis on taime kastetud liiga palju-pea kastmises pikemat pausi,et muld jõuaks taheneda.
Seega, lähtudes taime asukohast ,tuleb kastmist reguleerida-muld peab olema niiske ja kuivama enne järgmist kastmist.Tavaliselt piisab kastmisest 1 kord nädalas(võib olla ka erandeid)
Loomulikult ei tohi taimi päris ära kuivatada!
Tolm-tolmused lehed kipuvad kuivama,seepärast peaks aeg-ajalt,kasvõi korra paari kuu jooksul,veepritsiga taimi piserdama ja seejärel leheläikega lehti piserdama.Nii püsivad lehed ilusasti rohelised ja taim on alati värske väimusega.
Büroodes teevad taimedele liiga ka kahjurid ja seenhaigused-siin ei ole muud kui spetsialisti poole pöörduda-seega kontrolli lehti ka altpoolt!

Jane Pappel
CooLLine Design
Sise-ja väliskujunduse spetsialist.
http://www.taimekujundus.ee
http://www.coolline.ee

Be Sociable, Share!
Olen maastikuarhitekti haridusega,tegelenud maastikukujunduse ja sisehaljastusega juba üle 10 aasta.Minu poolt kirjutatud sisehaljastuseteemalisi artikleid on avaldatud Äripäevas,Eesti Päevalehes,Õhtulehes ,ajakirjas Interjöör. Sisekujundusalaseid nõuandeid ja projekte olen teinud viimased 4 aastat CooLLine Sisustussalongis,viimasel aastal projektipõhiselt kodulehe kaudu.Olen koostööd teinud ajakirjaga Buduaar,esinenud telesaates Buduaar,kirjutanud Eesti Päevalehes.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 245

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga