Kuidas perefotol paremini välja näha…

Autor: Keit FlStuudio

Sinu perefoto pildistamine on Sulle tähtis sündmus. See foto jääb meenutama Sulle Sinu elu tähtsat hetke või perioodi aastateks – aastakümneteks ja isegi oluliselt kauemaks. Paradoksaalsel kombel ei ole perefoto puhul foto originaalsus ja kvaliteet kõige olulisim tegur. Ka loo autoril on kodus albumite viisi nõukaaegseid portreefotosid – mis on fototehnilises mõttes üsna ebakvaliteetsed, kuid fotona, emotsionaalse väärtusena, hindamatud… Ent oleks ju suurepärane, kui ka need fotod oleksid originaalsed, emotsionaalsed ja säravad – täpselt kõike seda, mida meie Sulle perefoto sessiooni tulemusena pakume. Meie lubadus Sulle on lihtne – me teeme Sulle pildid millega tõeliselt rahule jääd, mille üle tõeliselt uhke oled ning mis on Sulle väärtuseks väga pikaks ajaks.

Kuna hea foto saab sündida vaid läbi dialoogi ja mõlemapoolse koostöö tulemusena anname Sulle Mõned lihtsad nõuanded, mida pildistamisel jälgida, et tulemus saaks suurepärane.
Riietuse valikul on suur roll. Kuidas riietuda?

Sinu riietus fotol kajastab tänast päeva, tänast stiili, trendi… tegelikult aga ajaloolist sõnumit – aastate ja aastakümnete pärast. See ongi kogu asja eesmärk – Sina, Sinu perekond tänases päevas. Seega ära soovi olla keegi teine!

1)Kui ei tea mida selga panna – kanna klassikat, see on alati sobilik. Pidulik riietus – õhtukleit – ülikond. (Näiteks tule meile pildistama enne teatrisse minekut, asume Vanemuisest peaaegu üle tee).

2)Perefotot sobib pildistada ka casual riietuses, kuna see foto jääb peegeldama Sind, Sinu olemust, Sinu tegemisi ja maitset just sel hetkel.

3)Foto stiil on ajatum, kui kannad klassikalist riietust. Kui kannad trendikat casuali, arvesta et trendid muutuvad kiiresti, ent homse ajaloolise sõnumi seisukohalt on see vaid valiku küsimus. Mõlemad valikud on õiged.

4)Tähtsaim on, et mõjuksite koos tervikuna. Koordineerige enda riietusstiil. Casual teksades härra, klassikalises õhtukleidis proua kõrval… ei ole just parim mõte.

5)Riietus perefotol ei peaks olema domineeriv st. Sinult või teistelt pereliikmetelt liigselt tähelepanu võtma. Sama reegel kehtib ka naise(te) meigi ja seksikuse kohta. See ei ole glamuursessioon – liiga seksikas riietus, domineerivad aksessuaarid või julge meik võtab tähelepanu kõige tähtsamalt…

6)Harmoniseeruge, kasutage riietuses ühtset läbivat joont. Teineteisega harmoonias olev riietus „sulandub“ tervikuks ning suunab vaataja peamise tähelepanu kõige tähtsamale – Sinule endale. Harmoonia riietuses kannab ka visuaalset sõnumit – keegi ei eristu grupist ning pilt ütleb vaatajale: „Me oleme perekond, kus kõik liikmed on võrdselt kõige tähtsamad“. (See sugugi, et tähenda, et peaksite stuudiosse igavas, monotoonses, Eesti novembri hallis riietuses tulema, ka vastasvärvi eredavärvilised riided moodustavad terviku, valikuid on palju)

7)Väldi reklaamkirjade ja erinevate sloganite, logode, piltide, mustrite, triipude jne. riideid.

.8) Arutage riietust koos. Mõtle sõnale „värviskeem“.

9)Kui Sinu riietus või aksessuaarid on statement, osa Sinu tänasest identiteedist, kanna seda, ükskõik mis reeglid ja nõuanded ütlevad.

10)Riietusest last but not least – lihtsuses peitub võlu…

Mõned olulised punktid veel.

Kas prille kanda? Jah, kui oled prillikandja või kui soovid prille kasutada aksessuaaridena. Ära helkide pärast muretse, FLStuudios neid ei teki).

Võta kaasa vahetusjalanõud, tunned end palju mugavamalt. Jälgi, et ka kingad oleksid riietusega sobivad. Tihti unustatakse ära lapsed, kes riietatakse küll pidulikult, ent jalga jäetakse spordijalatsid. Kui pildistad vabamas vormis (mida me teeme palju) kanna korralikke sokke.

Kui peres on neljajalgne sõber, ära jäta teda koju! FLStuudio peab ka lemmikloomi pereliikmeteks.

Naised teavad suurepäraselt ise, mida teha juustega. Mehed võiksid käia juuksuris ca. nädal enne pildistamist, siis jõuab värskelt lõigatud soeng pisut „koduneda“.

Jää iseendaks ja tunne end hästi. Luba kaameral olla sel hetkel Sinu parim sõber!

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 628

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga