Kuidas koguda e-maili kontakte?

Autor: Siiri Peelbaum

Registreeritud tellijate ja klientide nimekirja koostamine on üks olulisemaid tegevusi, mida firma turundusosakond võib ette võtta. Korra koostatud e-mailide nimekirja abil saab tagada pikaajalise müügipotentsiaali (enne saatmist veendu, et teate saajad oleksid andnud selleks ka nõusoleku). Järgnevalt mõned magusamad võimalused e-mailide kogumiseks:

§ Kohtumised – Enamikel juhtudel vahetavad inimesed koosoleku ajal visiitkaarte – veenduge, et te saite selgesõnalise loa neid inimesi oma e-posti nimekirja lisada.

§ Messid on suurepäraseks vahendiks heade ärivõimaluste leidmiseks. Tarbijad, kes messe külastavad, osutuvad kõige pädevamateks ostjateks. Lõppude lõpuks on nad maksnud messi külastamise eest ning tunnevad suurt huvi messil osalejate vastu – teie vastu.

§ Seminarid on suurepäraseks võimaluseks kliendisuhete kindlustamisel ning nendele lisaväärtuse pakkumisel. Seminarid annavad ettevõttele võimaluse oma klientidega suhtlemiseks. Tasub kindlasti pakkuda eelis-registreermist ning küsida, kas registreerijaile võib saata regulaarseid uudiskirju jne.

§ Üritused – Peod, kontserdid, galeriide avamised või mistahes üritused, kus inimesed kogunevad, annavad võimaluse e-posti nimekirja täiendamiseks ja kontaktide loomiseks.

§ Kliendikõned – Kui klienditeenindaja suhtleb kliendiga, siis on see heaks võimaluseks saada täiendavat informatsiooni kliendi ja tema eelistuste kohta. Soovitav on koolitada kõiki töötajaid/ telefonitöötajaid, et nad küsiksid küsimusi, mis aitavad kaasa e-turunduse kampaaniate loomisel.

§ Postkaardid – See on eriti tõhus klientide puhul, kes on andnud oma postiaadressi, kuid mitte e-posti aadressi. Saatke kaardiga oma kodulehekülje aadress ja ahvatlev registreerimise pakkumine.

§ Kataloogid – Regulaarsete kataloogidega teavitatakse kliente uutest toodetest ja teenustest, samuti on see tõhusaks viisiks, et jääda kliendile silma. Miinuseks on see, et need on üsna kulukad, kuid elektroonilised kataloogid on kasutaja ja loodussõbralikud ning neid saab saata kõikidele klientidele e-maili teel.

§ Kliendi rahulolu-uuring

§ Toote tarne-/saatelehed

§ Garantii- ja tooteregistrikaardid

§ Arved

Nõuanded, kuidas luua efektiivset registreerimislehte uudiskirjaga liitumiseks:

§ Õige paigutamine – Registreerimisvorm on kõige kasulikum paigutada lehekülje üles parempoolsesse ossa, lehekülje vasakule navigeerimisribale või lehekülje alla, vahetult pärast teksti.

§ Kiusatuse tekitamine – Registreerimisleht on ainult siis tõhus, kui sellel on olemas „kiusatuse faktor“. Kiusatus mängib suurt rolli inimeste tähelepanu võitmisel ning nendes usalduse tekitamisel, selleks, et nad annaksid teile oma kontaktandmed. Kõige parem on inimesi meelitada läbi kasuteguri, pakkudes neile lisandväärtust (nippe, nõuandeid).

§ Registreerimislehe vormi disain – Kliendid suhtuvad liiga keerulise ülesehitusega vormi skeptiliselt, kuna kellelgi ei ole üleliigset aega, et täita lehekülgede pikkust registreerimislehte. Seega on kõige kasulikum küsida ainult seda, mis on tähtis ja määrav, säilitades vormi lihtsust ja selgust. Paljud ettevõtted küsivadki ainult kliendi ees- ja perekonnanime ning nende e-maili aadressi. Väga tähtis on meeles pidada, et klient teaks, et tema andmed on teie juures kaitstud ega ei satu kolmandate isikute kätte.

Lähemalt saad uurida ka: http://csi.mikare.net

Be Sociable, Share!
Siiri Peelbaum on turundusportaali www.turundusguru.ee üks loojatest ja alusepanijatest. Turundusguru on ideede ja inspiratsiooni portaal turundajatele, mis muuhulgas kajastab ka turundusalaseid trendiennustusi, aidates muuta turundustegevust efektiivsemaks. Spikker turundajale: www.turundusguru.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 470

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga