Kuidas kaasata oma ärisse-ettevõtmisse Euroopa raha

Autor: Markus Alfred Kõiv

Kuidas kaasata oma ärisse-ettevõtmisse Euroopa raha

– Kõigepealt soovitan hoolega mõelda, millega ettevõte tegeleb ja kuhu areneda soovib ning seejärel uurida, millised on toetusvõimalused. Kui tegutseda vastupidi, st esmalt uurida toetusvõimalusi ning seejärel otsustada, et just nimelt toetatava tegevusega hakkab ettevõte nüüd tegelema, siis võib juhtuda, et projekt jääb „lahjaks“. Sellised projektid ei osutu pahatihti edukaks ei konkursil ega ka ellu viimisel, sest ei lähtu firma tegelikust huvist ega vajadusest.

– Ülevaate eurorahadest saab veebilehelt http://www.struktuurifondid.ee, kus on pikk nimekiri meetmetest (konkurssidest), mis peagi avatakse. Samuti leiab sealt viited määrustele ja meedet koordineerivale asutusele

– Kui ettevõte leiab endas motivatsiooni ise taotlusprojekti koostada ja mitte kasutada professionaalide abi, tuleb arvestada, et igal fondil ja programmil on oma taotlusvorm ja hulgaliselt juhendeid, mida tuleb tähelepanelikult ja mitu korda lugeda, et raha taotlemisel olulised nüansid märkamata ei jääks.

– Meie poole pöördutakse tihti negatiivse rahastamisotsuse saanud projektidega, kusjuures taotleja hinnangul on kõik korras. Kõige sagedasemad vead on just põhimõttelist laadi. Projekti eesmärk ei haaku rahastaja eesmärgiga või ei ole tegu lubatud kululiigiga. Soovitan alati eelnevalt konsulteerida rahastaja esindajaga, et selgitada, kas on õigesti aru saadud mida ja miks toetatakse. Tasub tutvuda ka eelnevalt rahastatud projektide nimekirjaga.

– Projekti maksumuse juures tuleb enamikul juhtudest arvestada omafinantseeringu nõudega, st taotlev ettevõte peab ka ise projekti panustama. Omafinantseeringu saab vajadusel katta ka pangalaenuga.

– Samuti tehakse sageli vigu eelarve planeerimisel. Omafinantseeringu alla arvutatakse ekslikult ka kõik enne projekti esitamist tehtud projektiga seotud kulutused. Enamik rahastajaid aktsepteerib kulutusi, mis on tehtud alates projektitaotluse esitamisest.

– Milliseid projekte fondid soovivad rahastada? Projektil peab olema hea ja hästi läbi mõeldud idee ning taotlus peab olema korrektselt vormistatud. Kindlasti kaalub uuenduslik ja unikaalne idee üle keskpärase projekti. Kuid samas saab ebakorrektsus nurjata ka hea ideega projekti rahastamise.

Edukat taotlemist!

Markus Alfred Kõiv
Juhataja

Projektiekspert OÜ, http://www.projektid.ee

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 338

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga