Kuidas hoida oma mööblit ilusa ja hästi funktsioneerivana

Autor: Janno Roodi

Karkassidetailide, soklite ning mitmete uste, mille pinnamaterjaliks on melamiin, kasutatakse puhastamiseks vees lahustuvaid puhastusaineid. Sega neutraalne või nõrgalt leeliseline puhastusvahend veega ning selles lahuses niisutatud lapiga puhasta mööbel. Raskelt eemaldatavad plekid võib eemaldada majapidamispiiritusega või lakibensiiniga. Leeliselise puhastusvahendiga puhastatud pinnad tuleb üle loputada puhtas vees niisutatud rätikuga.

Värvitud ja lakitud mööbli uste puhul kasuta ainult neutraalseid puhastusvahendeid. Samuti nagu kõikvõimaliku furnituuri puhastamisel nagu sahtlid , cargod, karussellid, käepidemed. Vältimaks staatilise elektri moodustumist võib pindu töödelda antistaatilise vahendiga.

Kõrgsurvelaminaadist tööpinnad ning uksed kannatavad välja ka tugevat mehhaanilist kulutamist, päikesevalgust ja enamuse kodumajapidamises kasutatavaid puhastusvahendeid, nõrkade hapete toimet ning lühiajaliselt ka väga kõrget temperatuuri. Tööpinnad puhastatakse nagu muud mööbli pinnad, kuid, kui plekk on raskelt eemaldatav, võib selle kõrvaldada majapidamispiiriituse, atsetooni või lahustiga. Neid aineid ei tohi siiski kasutada tööpinna serva puhastamiseks, mis on kaetud PVC –või puitkandiga. Lakitud puiduserv tuleb alati hoida kuivana.

Põhiline on siis, et mööbli pindadele pritsinud vesi tuleb koheselt kuivatada. Lakitud, värvitud ning õliga immutatud uste pinnad tuleb alati hoida kuivana.

Klaasuste puhastamiseks on kõige parem kasutada aknapesuvahendit ja aknapesuks kasutatavat puhastusrätikut.

Sahtlite ja korvide liugurid üldjuhul mingit erilist hoolitsust ei vaja. Sahtlite libisemise hõlbustamiseks võib rullikuid määrida silikoonõliga.

Hinged ei nõua hooldamist ja neid on kerge hoida puhtana. Suuremate uste puhul pead aegajalt neid ehk natuke reguleerima, et uksed ilusti ühe joone peal püsiksid.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 257

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga