Kuidas hoida end ebameeldivate kõhuhädade eest?

Autor: Tarmo Premet

Kõhuhädade vältimiseks tasuks jälgida mõningaid siia lisatud näpunäiteid, mis ei kehti ka alati, kuid on siiski abiks:

1. Ära kunagi joo kraanivett. Mida rohkem lõuna riikide poole, seda erinevamad on vees olevad bakterid. Meie organism pole sellega harjunud ning võib tekitada kõhuprobleeme.

2. Kasuta reisikapsleid. Apteegist küsides saab väga häid tablette, mis aitavad Sul hoida tasakaalus orgamismi tegevust. Sedasi ehk ei tule kõhuhädasid reisil. See aga pole ka alati kindel.

3. Minnes reisile võta alati kaasa natukene kangemat jooki. Kui oled söönud midagi, mis on olnud pesemata või manustanud toitu kusagil kõrvalisemas kohas, võta igaks juhuks üks lonks kanget jooki. See puhastab bakteritest.

4. Restoranides süües, küsi alati kinnises pudelis vett. Tihti pannakse ka restoranides pudelitesse kraanivett ja tuuakse see lauda kui pudelivesi.

5. Ära söö igat ettejuhtuvat maiust. Kindlasti on need ahvatlevad ja maitsvad aga kui kõhuhäda rikub ära su reisi, siis ei tundugi enam need söögid ja joogin nii väga head ja mõnusad.

6.Olles saanud kõhuhäda ei pruugi kodust kaasavõetud rohud enam aidata. Mine kohe (ilma kõhklemata) apteeki, oma giidi või reisisaatja juurde ja palu rohtu. Mõnedes riikides antakse selliseid rohtusid apteekides tasuta, teistes aga väikese raha eest.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 219

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga