Kui intensiivselt algajad treenima peaksid ja kui kaua?

Autor: JumpMan

Kindlasti ei tohiks harjutada väga intensiivselt, parim võimalus koormuse intensiivsust kontrollida on mõõta oma südamelöögi sagedust. Vastupidavusaladel on algajale soovitav harjutada tervislikus treeningtsoonis ehk pulsisagedusel kuni 70% oma maksimaalsest pulsist. Kui tunnete, et samal intensiivsusel on teie pulsisagedus langenud, järelikult on treenitus paranenud. Kuid suurendama peaks siis treeningu kestvust, mitte intensiivsust. Kui olete seni näiteks alati 40 min harjutanud, suurendatakse kestvust 10 min, mitte rohkem. Täpsemalt optimaalsest pulsisagedusest iga spordiala juures.
Optimaalse treeningkoormuse saavutamiseks peab arvestama nii intensiivsusega kui kestvusega. Kui treenitusseisund juba paraneb, tuleks esmalt suurendada koormuse kestvust ja alles seejärel intensiivsust. Soovitav on alustada 20-30 min pikkuse koormusega, hiljem võib treeningu kestvust juba suurendada. Edusammud on märgatavad juba 4-6 nädala möödudes. Kui aga 4-12 nädalat treeningpaus teha , kaotab organist ligi 50% oma võimekusest. Treeningpaus 10-30 nädalat kaotab aga kogu eelneva treenituse.
Kui soovite harjutada rasvapõletustsoonis, peaksite harjutama vähemalt 45min. Mida kauem suudate madala pulsisagedusega harjutada, seda efektiivsem on vastava treeningu mõju kehakaalule, vere kolesteriini sisaldusele ja aeroobse töövõime tõusule. Kuid see on siiski tervisetreeningu järgmine etapp, kui suudate juba küllaldaselt koormust taluda.

Be Sociable, Share!
Vaata kindlasti ka http://www.verticaljumpcenter.com kui tahad rohkem teada saada hüppevõimest ja selle arendamisest. Samuti palju üldist infot erinevate treeningmeetodite kohta.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 194

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga