KSA Silmakeskus aitab ületada hirmu silma laserravi ees

Autor: KSA Silmakeskus

Enamik inimesi valiks võimaluse näha kaugele selgelt ilma prille või kontaktläätsi kasutamata. Ent hirm on siiamaani silma laseroperatsiooni kasuks otsustamist takistanud. KSA Silmakeskuse silmakirurg Ants Haavel tuleb appi ja püüab sulle lühidalt seletada, mida silmaoperatsioon endast täpselt kujutab.

Mis põhjustab nägemisprobleeme?
Täiusliku nägemise korral siseneb valgus silma läbi sarvkesta ja fookustatakse ühte punkti võrkkestal. Refraktsiooniviga tähendab, et valguskiired murduvad nii, et nendest ei moodustu võrkkestal konkreetset fookust. Selle põhjuseks on tavaliselt silma pikkuse või kujuga seotud probleem.

Laserprotseduuri võimalik kasu
Väiksem sõltuvus korrigeerivatest läätsedest pakub aktiivse elustiiliga inimestele rohkem vabadust. Sageli tehakse laseroperatsioone ametialastel kaalutlustel. Läätsede kandjate jaoks kõrvaldab laserkirurgia läätsede puhastamisele, äravõtmisele ja tagasipanekule kuluva aja ja pingutuse. Lisaks kaovad läätsede hooldamise ja uuendamise kulud. Protseduuri tehakse ka lihtsalt kosmeetilistel ja esteetilistel põhjustel. Piisavaks põhjuseks on ka pelk väljavaade juhtida autot ilma prillide või kontaktläätsedeta või hommikul ärgata ja näha ilma prille ette või kontaktläätsi silma panemata.

Igale inimesele õige protseduur
Patsient on ainus inimene, kes saab otsustada, kas silmade laserkirurgia kasu ületab sellega seotud riskid. Igal aastal ravitakse maailmas üle miljoni inimese. Enamik refraktsioonivigasid on laserprotseduuridega kergesti ravitavad, kuigi raviviisi valik sõltub mitmest individuaalsest tegurist.
Kõige parem vanus laserprotseduurile tulemiseks on vahemikus 20-40 aastat. Kuna igaühe silmad ja nõudmised on ainulaadsed, teeb KSA Silmakeskus igale patsiendile enne protseduuri väga põhjaliku silmauuringu. Uuring sisaldab ka silmade läbivaatust ja konsultatsiooni, et määrata patsiendi täpne sobivus raviks. Esmasel uuringul ja ravieelsel hindamisel valmistuge silmade põhjalikuks uuringuks (uuring kestab u 1,5 h), mis sisaldab ka silmi lühikeseks ajaks tuimestavate ja pupille laiendavate tilkade kasutamist. Tilkade toime kestab paar tundi.
LASIK on sarvkesta ambulatoorse kirurgia vorm, milles kirurg kasutab spetsiaalset ja täpset lapitegemise seadet nimega mikrokeratoom, et lõigata lahti õhuke sarvkestakoe lapp. See lapike tõstetakse üles ja pööratakse tagasi, ent ühendust ülejäänud sarvkestaga ei katkestata. Seejärel kasutab kirurg kaasaegset eksimeerlaserit, millega lapialuselt sarvkesta osalt eelnevalt kindlaks määratud koguse sarvkesta kude. Eemaldatava koe kogus arvutatakse operatsioonieelselt määratud silma valguse murdmise võime alusel. Tavaliselt on see kooskõlas teie viimasel prilli- või kontaktläätsede retseptil olevate arvudega. Seejärel pannakse sarvkesta lapp tagasi ja paari minuti jooksul kinnitub lapp tagasi sarvkestale. Juba mõne tunni jooksul hakkab sarvkesta pinnaepiteel kasvama üle lapi lõigatud servade, et see lõplikult omale kohale kinnitada.

Turvalisus eelkõige!
LASIK-operatsioon on kõige sobilikum turvaliselt loobuma oma miinus 1 kuni miinus 8 dioptri tugevustest kontaktläätsedest või prillidest. KSA Silmakeskuses on ohutus kinnisideeks ning seetõttu kasutame vaid kõige uuemat ja testitud kvaliteediga tehnikat. Hetkel kasutab KSA Silmakeskus laseroperasioonide VI põlvkonna tehnoloogiat, mis on Eestis pakutavatest parim!
Lisaks kasutab KSA Silmakeskus oma laseroperatsioonidel täiesti uut meetodit, mida kutsutakse Gentle Touchiks. Tänu Gentle Touch meetodile on silmade protseduurist taastumise kiirus suurem. Ligi 95% klientidel ei ole juba kolm tundi pärast protseduuri lõppu märgata, et nende silmi on ravitud. Suurim eelis, mida patsiendid GT puhul välja toovad, on veelgi väiksem ebamugavus protseduuri ajal ning täppverevalumite puudumine silmavalgetel pärast laseroperatsiooni.
Laserprotseduur ise kestab vaid mõne minuti, millest laser töötab vaid paar sekundit. Ettevalmistus operatsiooniks tehakse praksises operatsiooni päeval (nt kontrollitakse uuesti silmi jne) ja see toimub ligi 30 minutit enne operatsiooni. Protseduur ise on valuvaba ja sellest ei ole kuidagi võimalik pimedaks jääda. Statistika järgi saavutab üle 99% LASIK-protseduuri läbinud patsientidest seaduslikult nõutava nägemisstandardi, millega võib ilma prillideta autot juhtida.

Ravijärgne hooldus
LASIK-protseduuri järgne paranemisprotsess ei ole pikk. Patsient saab igapäevaste tööülesannete ja meelelahutuse juurde tagasi pöörduda juba paar päeva pärast protseduuri. Lisaks sellele paraneb nägemine praktiliselt kohe pärast protseduuri (silmi avades on üllatusmoment suur!) ja mõlemat silma on võimalik ravida ühel ja samal päeval.
Orienteeruvalt nädala jooksul pärast ravi kasutatakse paranemisprotsessi soodustamiseks ja ajutise ebamugavustunde vähendamiseks ravimitega silmatilkasid. Lisaks sellele peavad patsiendid esimese nädala jooksul öösiti kandma silmade katet, et kaitsta silmi tahtmatu hõõrumise eest magamise ajal. Vahel pannakse silmade täiendavaks kaitsmiseks esimeseks päevaks silma ka pehmed kontaktläätsed.
Öised silmade katted, valguse eest kaitsvad päikeseprillid ning kõik vajalikud ravimid ja hooldusprotseduurid kuuluvad KSA Silmakliiniku kompleksse teenuse hulka, kliendil pole tarvis millegi pärast muretseda.

LASIK-ravi hind
LASIK-protseduur maksab KSA Silmakeskuses 13 000 krooni silma kohta. Hind sisaldab kogu operatsioonieelset ja -järgset tegevust ning ravi. KSAs anname teile nõu sobivuse kohta operatsiooniks, vastame kõigile küsimustele võimalike tulemuste teemal ja arutame teiega teiste sobivate laser- ja mittelaserravi võimaluste üle.
Kui soovid lisainfot laserravi võimaluste kohta, pöördu KSA Silmakeskusesse ning registreeru testidele telefonil 644 5060 või http://www.ksa.ee.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 815

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga