Korduma kippuvad vead kodulehe tegemisel

Autor: Margus Veisveer

1. Domeeni registreerimine
Domeeni registreerimine tuleb teha varakult, kuid domeeni nimi on osa kodulehe strateegiast. Kui domeen registreerida kiirustades, ei ole sellest mitte mingit kasu.

2. Strateegia
Enamus kodulehti tehakse valmis n-ö üle öö ja seejärel hakatakse mõtlema: mida teha, kuidas teha ja milleks teha. Kodulehe strateegia tuleb hoolikalt läbi mõelda ja planeerida ning tugineda turuuuringutel. Strateegia puudumine põhjustab kõige enam ebaõnnestumisi, miks internetiäri ei täida talle pandud eesmärki.

3. Positsioneerimine
Kodulehe tegemine ei ole IT spetsialisti projekt, vaid turundusprojekt. Kui tellija laseb kodulehe valmis mõelda IT spetsialistil, siis koduleht tulebki it nägu. Kuid ei täida eesmärki, milleks koduleht telliti ja vaja on. Positsioneerimine on osa internetiturunduse strateegiast ja põhineb märksõnade uuringul. Hästi positsioneeritud koduleht ei vaja palju reklaami ja saab suure osa veebiliiklusest. Sihtida tuleb täpselt, mitte üleüldiselt ja kõigi pihta.

4. Kodulehe menüü
Enamus kodulehti koosneb valikutest: avaleht, firmast, teenused, kontaktid. Sellest pole mitte mingit kasu. Internetis on miljonid mittemidagiütlevad kodulehed ning need on surnud lehed. Menüü ja pealkirjad on oluline osa kodulehe strateegiast.

5. Kodulehe tekstid
See on enamasti tõeline peavalu ja seetõttu kopeeritakse tekste või dubleeritakse või heal juhul kirjutab need valmis keegi sõber, kelle puuduvad internetiturunduse teadmised ja kogemused. Selle tagajärjel koduleht ei vasta SEO nõuetele. Kui muu jaoks raha napib, siis tekstid tellige kindlasti spetsialistilt.

6. Tootekirjeldused
Pikad tootekirjeldused väsitavad lugejaid ja neid ei huvita see, kuidas see toode tehtud on. Kui inimene ostab auto, siis ei huvita teda, mis komponentidest see auto koosneb, vaid auto töökindlus ja mugavus. Tootekirjeldused on vajalikud, kuid neid saab lisada pdf faili formaadis. Kui kedagi huvitab, saab ta selle alla laadida. Kindlasti tuleb need vormistada ja kujundada professionaalselt.

7. Fotod
Fotod on esimene asi, mida külastaja teie kodulehel vaatab ja need peavad olema asjakohased ja kvaliteetsed. Ostetud fotode kasutamine üldjuhul ei toimi, kuna need on eluvõõrad ja seetõttu mõjuvad eemaletõukavalt. Kindlasti tuleb fotod lõigata formaati ning kasutada fragmente, kindlasti eemaldada ebasobiv taust. Umbes mobiiltelefoni suurune foto suurus on 20 KB ja koduleht avaneb kiiresti. Aga 2 MB on tarbetu, kasutamine kahjulik. Kui värv on paigast ära, tuleb foto enne töödelda. Enamus internetiturunduse ettevõtteid suudab muuta tavalise foto atraktiivseks.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 380

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga