Kolimisteenused – lillede kolimine külma ilmaga

Autor: Arne Oad

Tihti tuleb oma kodu või kontori kolimisel ette olukordi, kus vaja uude asukohta viia ka toataimed. Kui suvel sooja ilmaga toalillede kolimine pole probleem, siis talvel külmaga tuleks hoolega jälgida, et külm lillele liiga ei teeks.

Siinkohal annaksin paar nõuannet, mida jälgida kui plaanis külma ilmaga lillede ja teiste toataimede kolimine.

  1. Esmalt uuri internetist või lille müüjalt, milline on selle konkreetse toataime külmataluvus. Ehk kolitav taim ei kardagi väga külma ning seetõttu ei peakski väga muretseme tema ellu jäämise pärast.
  2. Väiksemad taimed saab ära kolida sõiduatoga, mille salong on soe. Siiski pead sa läbi õue autoni jõudma. Sellisel juhul paki lilled kolimiskastidesse. Teibi kast korralikult kinni, et külm tuul lilledele ligi ei pääseks. Paiguta kastid autosalongi ning saadki turvaliselt lilled uude asukohta transportida.
  3. Kui tegemist on kõrgemate toataimedega, millised väiksesse kolimiskasti ning sõduauto salongi ei mahu, siis kaalu järgmisi variante:

  • Paki lill suurde riidekasti. See kast on 120 cm kõrge ning sinna peaks enamus toataimi kõrguse poolest ära mahtuma. Kui tegemist on kogu majapidamise või büroo kolimisega, siis lae toalilled kõige viimasena peale ning sihtpunkti jõudes, kõige esimesena maha.
  • Kui kolitav lill on nii suur, et see ei mahu ka riidekasti, siis on hea mõte minna ehituspoodi ning soetada sealt parketivaipa. See on hästi kerge ja õhuline, samas kaitseb esmase külma eest. Paiguta parketivaip ettevaatlikult ümber lille ning fikseeri see teibiga, et ta kolimisel lille peale püsima jääks. Ja jällegi tõsta lill autosse kõige viimasena ning lae maha kõige esimesena.


Kolimisteenused ja nende tellimine võib olla sinu jaoks 2x soodsam

Kolimisteenused ja nende tellimine võib olla sinu jaoks 2x soodsam, kui tead nippe, mis aitavad kolimiskulusid madalal hoida. Uuri lähemalt: http://www.okmovers.ee

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |
Arne on kolimisekspert, kes omab selles valdkonnas enam kui kümne aastast töökogemust. Oma blogis jagab ta nõuandeid ja nippe, kuidas muuta tüütu ning vaevaline kolimine lihtsaks, kiireks ja nauditavaks? Tutvu tema kolimisnõuannetega ja koli 2x soodsamalt. Uuri lähemalt: http://www.okmovers.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 402

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga