Kolimisteenus – ladustamine vol. 2

Autor: Arne Oad

Kirjutasin eelmises postituses lühidalt sellest, et millistes olukordades võib ladustamisteenust vaja minna. Seekord jätkan teemal, millist laopinda valida.

Kõige olulisemaks teguriks laopinna valikul pean ladustamise perioodi. Mida kauem on soov mööblit ja muud inventari laos hoida, seda hoolikamalt peab omale laopinna valima.

  • Kui soovid leida asenduspinda lühikeseks ajaks (2-3 nädalat), siis võib kasutada kütteta ladu, sest paari nädalaga ei juhtu ka niiskete või külmade ilmadega ladustatava inventariga midagi. Kütmata laod on ka tavaliselt soodsama maksumusega.
  • Perioodi 2-3 kuud puhul peaks jälgima juba aasta-aega. Kui see periood jääb suvekuudele, siis jällegi on võimalik kasutada ka kütteta laoruume.
  • Pikemate perioodide puhul aga on soovitav kindlasti kasutada küttega laoruume, sest vastasel juhul võib mööbel kiiresti kahjustada saada või hallitama minna.

Teiseks oluliseks teguriks laopinna valikul on jälgida asukohta ning turvalisust. Pikema perioodi puhul on teinekord mõistlik kasutada ka oma asukohast kaugemal olevaid ladusid, kui need on soodsama hinnaga. Lühema perioodi puhul aga võiksid need kindlasti asuda võimalikult lähedal, kuna transpordikulu võib osutuda pika maa puhul liialt kulukaks.

Kindlasti kontrolli, et antud laol oleks olemas valvesüsteemid ja küsi kuidas on tagatud Sinu asjade turvalisus ning mis saab siis kui asjadega peaks ladustamise ajal midagi juhtuma. Uuri veel, kas Sinu asjad on ladustamise ajal kindlustatud.

Kolmandaks, sõlmi teenusepakkujaga kindlasti leping ja küsi endale ka nimekirja asjadest, mis sa ladustamisteenust pakkuvale ettevõttele üle andsid.

Järgmises postituses kirjutan kuidas asjad ladustamiseks ette valmistada.


Kolimisteenus ja selle tellimine võib olla sinu jaoks 2x soodsam

Kolimisteenus ja selle tellimine võib olla sinu jaoks 2x soodsam, kui tead nippe, mis aitavad kolimiskulusid madalal hoida. Uuri lähemalt: http://www.okmovers.ee

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |
Arne on kolimisekspert, kes omab selles valdkonnas enam kui kümne aastast töökogemust. Oma blogis jagab ta nõuandeid ja nippe, kuidas muuta tüütu ning vaevaline kolimine lihtsaks, kiireks ja nauditavaks? Tutvu tema kolimisnõuannetega ja koli 2x soodsamalt. Uuri lähemalt: http://www.okmovers.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 397

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga