Kolida ise või valida kolimisteenus kolimisfirmade seast?

Autor: Arne Oad

Kolida ise või tellida teenus firmalt?

Kui tulemas kolimine, siis on meil loomulikult võimalus valida paljude erinevate variantide vahel:

1. Kolida oma asjad ise.

Otsida kastid „säästukatest”, pakkida oma asjad kõik ise, mööbel, mis vajab demonteerimist võtta ise lahti ja panna hiljem kokku. Rentida kaubik rendifirmast või sõbralt ning asuda aga tööle. See on kindlalt kõige parem variant, kui sul on palju vaba aega. Samuti ei pea sellise variandi puhul raha välja käima (muidugi juhul, kui Sa saad kõik pakkimiseks vajaliku tasuta, samuti sõiduki sõbra-ema-töökaaslase-isa-poja-venna kaudu). Kui sa aga pead juba kaubiku rentima (päevatasud alates 38 eurost), siis peab võibolla teise pilguga vaatama. Sest ise kõike tehes, läheb sul kindlalt kogu selle protsessi peale kõige kauem aega.

2. Kutsuda sõbrad/koolikaaslased/töökaaslased/pere/muud kaaslased appi

Ehk teha väikesed kolimistalgud. See on hea võimalus saada kokku oma tuttavatega ning rääkida maast-ilmast, samal ajal kolides asjad ühelt aadressilt teisele. Sõltuvalt sellest, kui palju abilisi suudad endale appi saada, nii kiiresti saab ka selle protsessi läbi viidud. Siin aga tuleks pöörata tähelepanu järgmistele asjaoludele, mis võivad aga ei pruugi tekitada tõrva meepotis. Tuttavate kaudu leitud sõiduk võib olla kasutatud ehitusmaterjalide/kruusa/liiva või muu sellise veoks. Seetõttu võib sõiduk olla seest ebasobiv sinu mööbli ja teiste isiklike asjade kolimiseks, kuna kivid ja muu kolimiseks mittevajalik kraam võib sinu asju kahjustada. Samuti võivad sealt puududa vajalikud kinnitusvahendid, pehmendustekid jm kolimise läbiviimiseks vajalik. Mis võib juhtuda? Su mööbel saab kahjustada ning sõber laiutab ainult käsi – tasuta tahtsid tasuta said. Ehk teisisõnu, turvalisuse garantiid sõbrad sulle ei saa anda. Kuigi tuttavatega koos kolimine võib olla lõbus ja lahe, siis mõne mööblieseme või muu asja, mis sulle kallis on, katki minemine enam nii lahe ei ole. Õnnetuse juhtumine kogenematuse pärast on kerge tulema. Peale kolimist tekib olukord kus tunned, et peaks kuidagi teistele vaeva korvama. Abilised aga ei soovigi mingit tasu (võibolla sooviksid aga ei söanda vastu võtta), siis jääb tunne, et oled neile igavesti tänu võlgu. Vastastikuste teenete osutamisega on veel ka see jama, et kunagi ei tea, mida sind abistav tuttav teenena kunagi vastu tahab. Äkki tahab tema sinu käest ootamatult isiklikke asju laenata? Ja lõpuks, raha oluliselt kokku sa selle tegevusega ei hoia, sest pirukad, koogid, väike õhtusöök ja võibolla väikesed joogid peaksid sa ikka välja tegema. Samuti tuleks mingi tasu edastada kütuse ostmise või muul moel sõbra-ema-töökaaslase-isa-poja-vennale kaubiku eest.

3. Tellida kolimisteenus.

Neid on turul päris palju, küsimus on siin nüüd kuidas leida endale sobiv, kes töö kiiresti ja ilma kahjustusteta ära teeks. Liigitaksin siinkohal ettevõtted-kolijad kolme kategooriasse:


Kolimisteenus Suurest kolimisfirmast

Nad on turul tegutsenud juba pikka aega. Neil on pikk ajalugu ja tegutsemiskogemus. Tavaliselt on neil mitmeid administratiivtöötajaid, suured kontorid, laopinnad. Lisaks suured autopargid. See aga võib nende kolimisteenus ja selle lõpphind olla keskmisest kõrgem, sest kõik inimesed kes seal töötavad, soovivad palka ning autod kuluvad ja vajavad remonti, kontoripinnad vajavad rendimaksmist jne. Tihti pead õige inimeseni jõudmiseks läbima mitme inimese keti, et siis saada endale vajalikku vastust ja reageerimist sinu küsimusele. Keeruline on otse midagi kokku leppida, isiklikku kontakti pole ja tihti kannatab seeläbi ka teenindus. Suure ettevõttega on mõtekas tegemist teha juhul, kui kolimine on mastaapne – neil on rohkem ressursse ning vahendeid mahukate kolimiste läbiviimiseks, nagu näiteks terve suure büroohoone kolimine, kus on kümneid kui mitte sadu kontoriruume.


Kolimisteenus keskmise suurusega kolimisettevõttest.

Ettevõtted kellel ei ole tegutsemisaastaid väga palju ning kes ei ole seoses majanduse tõusuga mega kliendibaase endale kokku saanud. Sellistes ettevõtetes ei ole väga suuri kontoreid ja palju admintöötajaid. Seetõttu on püsikulud madalamad ning võibolla saavad pakkuda veidi soodsamat, kuid mitte alati kõige-kõige odavaimat hinda. Siin saab klient vahetult kontakti inimestega, kes on asjadega kohe kursis ning vastused probleemidele tulevad kiiresti. Kuna ettevõtted ei sõida vana rasva peal, siis on väga suur tõenäosus, et nad pingutavad palju rohkem kliendi heaolu nimel ning teenuse ja hinnakvaliteedi suhe on enamjaolt parim. Töömehed on kõikides ettevõtetes pärit samast allikast, kuid küsimus on siin ettevõtte sisekliimas ja töötajate-juhtkonna-kliendi vahelistes suhtlemisviisides. Suuremates ettevõtetes ei jõuta kõikide töötajatega nende muresid ja probleeme ära kuulata ja seetõttu võib seal olla kaadrivoolavus suur.


Kolimisteenus väiksemast kolimisettevõttest või FIE-d

Siin on tegemist tavaliselt odavat teenust pakkuvate inimestega, kellel on kaubik ning nad ise sõidavad sellega. Kui tulemas suurem töö, siis kolimisteenus võib jääda osutamata, kuna neil ei ole niipalju töömehi kui vaja. Kui autojuhil on teist meest vaja siis kutsub oma sõbra appi. Tavaliselt ei ole neil vajalikke töövahendeid ning klienditeenindus võib ka vajaka jääda. Väikeste tegijate kolimisteenus ei sisalda reeglina mingeid garantiisid. Kui midagi juhtub, ise vastutad.


Kokkuvõte

Kolimisfirmat otsides, uuri alati järgi kellest koosneb nende peamine kliendibaas – on need väike- või suurettevõtted või eraisikud? Vastavalt sellele, millisesse gruppi kuulud, vali ka kolimisteenus sealt. Nii mõistate üksteist paremini, räägite kolimisel ühte keelt ja kolimispäev tervikuna kujuneb sulle positiivseks kogemuseks.
Kolimisteenus ja selle tellimine võib olla sinu jaoks 2x soodsam

Kolimisteenus ja selle tellimine võib olla sinu jaoks 2x soodsam, kui tead nippe, mis aitavad kolimiskulusid madalal hoida. Uuri lähemalt: http://www.okmovers.ee

Be Sociable, Share!
Sildid , , |
Arne on kolimisekspert, kes omab selles valdkonnas enam kui kümne aastast töökogemust. Oma blogis jagab ta nõuandeid ja nippe, kuidas muuta tüütu ning vaevaline kolimine lihtsaks, kiireks ja nauditavaks? Tutvu tema kolimisnõuannetega ja koli 2x soodsamalt. Uuri lähemalt: http://www.okmovers.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 1031

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga