Kõige tähtsam siin ilmas

Autor: Anti Sarap

Ühel jahedal õhtupoolikul jalutasid kuningas Akbar ja tema minister Birbal aias , tundes rõõmu kevadisest värskusest.

Järsku Akbar küsis ” Ütle mulle Birbal , kes on sinu arvates tähtsaim siin ilmas?”
Birbal mõistis koheselt , mis suunda kuningas tahab juttu kallutada.
” Tundub , et Akbar on oma võimu üle liigselt uhkeks muutunud ja loodab, et ma nimetan justnimelt teda kõige tähtsamaks siin ilmas”, mõtles Birbal. “Minu arvates on kõige tähtsam väike laps, sest temaga ei saa isegi kuningas hakkama” ütles Birbal.
Akbar mõtles ja küsis üllatununult: ” Kuidas saab üks väike arutu olend olla kõige tähtsamaks siin ilmas? Sa pead seda mulle tõestama!”
Birbal vastas:” Mis seal siis ikka korraldame proovi, kus kõik selgub!”

Paari päeva pärast saabus minister kuninga juurde armsa ja vallatu poisijõmpsikaga. Kuningale laps väga meeldis ning ta pani poisi oma põlvele istuma ja hakkas jõmpsikaga mängima. Mänguhoogu sattunud poisike , aga haaras kinni Akbari habemest ja tiris seda kogu oma jõudu kasutades. Suure vaevaga väikemehe haardest vabanenuna, ütles Akbar pahaselt: ” Mille jaoks sa sellise väikese krati siia tõid? Temaga on ju võimatu koos olla!”
Seda just Birbalile vaja oligi ja ta kostis: ” Nagu te näete oo maailmavalitseja , keegi ei julge teid isegi näpuga puudutada,aga laps tirib teid habemest nii, et karvad lendavad! Niisiis tulebki välja , et laps ongi tähtsaim siin ilmas!”

Be Sociable, Share!
Anti Sarap anti@dispak.ee www.dispak.ee

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 246

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga