Kiirlaenud – Millal Võtta Ja Millal Mitte

Autor: laenuinfo

Kui esimesed kiirlaenud ja smslaenud Eesti turule jõudsid, muutusid nad hoobilt populaarseks ning inimesed võtsid neid igal võimalikul juhul. Kiirlaenuandjad rikastusid, eriti tänu hiigelsuurtele intressidele ning viivistele, mis lisati maksejõuetute klientide laenusummadele. Õnneks on nüüd kogu laenuturg paremini reguleeritud ning ka inimesed on kiirlaenu ohtudes teadlikud. Laene võetakse vähem ning sedagi enamasti häda sunnil. Kui Sul siiski on plaan tarbida mõnd kiirlaenu, võiksid enne laenu võtmist läbi mõelda selle, millele saadud summa kulutad ning selle, kuidas plaanid seda tagasi maksta.

Millal võid laenu võtta:

  • Kui oled absoluutselt kindel, et suudad selle õigel ajal ilma probleemideta tagasi maksta
  • Kui Sul on kindel töökoht ja sissetulek
  • Kui sa võtad laenu ootamatu väljamineku katmiseks (haigestumisel ravimite ostmiseks, mõne kodumasina ootamatu rike, ootamatu vajadus reisida, surm perekonnas, autoremont, kindel ja riskivaba investeering)

Millal laenu võtta ei tohiks:

  • Kui puudub kindlus, et saad laenu tagasi tähtaegselt tagasi maksta
  • Kui tahad laenu võtta millegi soetamiseks, ilma milleta saaksid hakkama
  • Ära võta laenu asjade ostmiseks, puhkusereisiks, toidu ostmiseks (kui seda on võimalik vältida), teiste laenude maksmiseks (üldjuhul on kiirlaenude intressid kõrgemad kui ükskõik millisel eelneval laenukohustusel), lõbutsemiseks jm mitteotstarbekatel eesmärkidel.
  • Kui laenu tagasi maksmine paneks Su olukorda, kus pead järgmise kuu lõpus taas laenu võtma.

Kiirlaenud on tõesti mõeldud kiirete rahaprobleemide lahendamiseks. Kui Sul ei ole kulutusega väga kiire, proovi hankida raha muul viisil või taotle pikaajalisema tagasimaksega laenu pangast või mõnest muust krediidiasutusest.

Kui oled laenu tagasi maksmisega hiljaks jäänud või ei ole Sul seda võimalik teha, võta esimesel võimalusel laenuandjaga ühendust, koos leiate lahenduse ning ehk on võimlaik tagasimakse perioodi pikendada või maksetähtaega edasi lükata.

Iga laen on finantskohustus ning see tuleb laenuandjale tagastada. Mõningal juhul on kiirlaenud õigustatud, kuid kindlasti ei tohiks kuust kuusse nendele lootma jääda. Kui sms laenu võtmine on hädavajalik, võrdle Eesti kiirlaenuandjaid ning vali soodsaima intressi ning parimate tingimustega laenuettevõte.

 

Be Sociable, Share!
Sildid , , |
Enne otsustamist võrdle erinevaid kiirlaenude ning sms laenude pakkumisi aadressil http://laenuinfo.com

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 385

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga