Kas teha remonti iseseisvalt või palgata ehitusettevõte?

Autor: falbrock

Olgam ausad: paljud meist arvavad, et ei ole majapidamistöid, millega me ise toime ei tuleks. Tänapäeval võetakse appi hea õpetaja Internet, mis paneb meid uskuma, et 3-minutilise õpetliku video vaatamisel või lühikese juhendava artikli lugemisel oleme valmis maailma muutma. Jah, kuigi nii mõnedki pisemad remonditööd saab tehtud ilma proffessionaalidega konsulteerimata,  on ikkagi tähtis iseendale teadvustada oma oskuste ja võimete piire. Tihti on mõistlikum palgata ehitaja kui alustada ise ja tegutseda seni kuni probleem on muutunud veelgi tõsisemaks.

Keerukamate remonditööde tegemisel proffessionaalsete ehitajate abita võivad planeeritud kulud hüppeliselt kasvada numbriteni, mida Te ka ette ei osanud kujutada. Kui esmalt tundub odavam läbi saada ilma ehitajata ning teha töö ise, siis tegelikkus võib olla sootuks vastupidine. Esmapilgul odava tööna tundunud ettevõtmine võib äkitselt osutuda auguks rahakoti põhjas, sest Sa ei osanud tööga alustades ette näha võimalikke takistusi. Näiteks on Sul vaja muretseda materjalid ning tööristad tõenäoliselt täismaksumuses, kui ehitusettevõtjad  saavad materjale suures koguses ostes soodsamalt.

Lisaks ettenägematutele kuludele võib lisanduda ka töö valesti tegemise kulu. See on midagi, mis juhtub ikka ja jälle kui ebapiisavate oskustega inimesed otsustavad hakata tegema enda jaoks üle jõu käivaid ümberehitustöid. Mis juhtub, on see, et inimene teeb vea midagi parandades või vahetades, sest puuduvad täpsed teadmised ja kogemused. Selle asemel, et probleem kõrvaldada, tehakse see vaid hullemaks. Nüüd on töö maht ja hind kaks korda sama suured kui tõid alustades. Selliseid situatsioone on võimalik vältida proffessionaalsete ehitajatega ühendust võttes ja neil tööd neile usaldades.

Juba alguses ehitusfirma palkamine võib säästa ka hulgaliselt aega ja stressi. Ütleme, et Sul on vannituba, mida sa tahad ümber ehitada ja kaasajastada. Seda tööd ise tehes võib see võtta nädalaid. Sama ülesande loovutamisel professionaalidele võid tulemust näha mõne päeva pärast. Kas sa tõesti tahad ette võtta projekti, mis võtab nii palju väärtuslikku aega ja lisab hulgaliselt stressi igapäevaste murede kõrval? Kui arvestada veel fakti, et Sa tõenäoliselt ei säästa ka rahaliselt mitte midagi seda tööd ise teha püüdes, siis pole sellise töö ette võtmine mõistlik.

Janek Tigane

www.falbrock.ee

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 435

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga