Kas sulle meeldib triikida?

Autor: Janno Roodi

Tarbijauuringud on näidanud, et triikimist peetakse pesu pesemise juures kõige rohkem aega ja pingutust nõudvaks osaks. Triikimine võtab pea 70% ajast, mis kulub, et muuta mustad rõivad taas kandmiskõlbulikuks.
Lisaks on triikimisel vaja teatavat vilumust ja tehnilisi võtteid ning võrdlemisi palju ruumi, mis kõik kokku teeb sellest võrdlemisi ebapopulaarse tegevuse.
Tavapäraste kuivatite kõrval on turule tulnud ka innovaatilised riideid sirgendavad kuivatid.
Lihtsustatult öeldes on tegemist sisuliselt tavalise pesukuivatiga, millel on lisaks aurugeneraator. Tegemist on riietest vetteemaldava kuivatiga, mis teeb riided auru abil ka sirgemaks. Kuivatis töötavad spetsiaalsed aurutsüklid, mis vähendavad ja siluvad kortse. Nii saab kasutaja sellest kuivatist kätte riided, mida on vaja poole vähem triikida.
Kuivati tuleb appi ka kantud rõivaste puhul, pakkudes võimaluse neid auru abil värskendada ning toidu- ja suitsulõhnadest lahti saada.
Kuidas triikimine toimub? Trumli pöörlemise ajal “pumbatakse” läbi tekstiili kuuma auru, mis sirgendab kortsud. Tore, nüüd võiks arvata, et topime kuivati kurguni täis ja programmi lõpus laome triigitud pesu kappi. Nii roosiline see siiski ei ole. Korraliku tulemuse saab siiski vaid ca 1/3 trumli täituvuse korral e 5–7 triiksärki.
Programmi lõppemisel oleks soovitav triigitud asjad kohe trumlist välja võtta ning jätta mõneks ajaks tahenema.
Viimane Bonni ülikoolis läbi viidud uuring näitas, et 282-st aktiivselt kuivatit testinud tarbijast võttis üle 98% oma vabaajariided seadmest ja kandis neid kohe ilma triikimata ning ca 77% teeks sama ka oma tööriiete puhul.

Spetsiaalse aluse lisamisel saab nüüd seal kuivatada ka jalanõusid.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 267

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga