Kas Sinu firmal on veebileht?

Autor: Arved Ant

Eestist loodud IT tiigri kuvand on pannud meid uskuma, et infotehnoloogia on jõudnud igasse kodusse, igasse firmasse. Kas see ikka on nii?  Avades meie ühise lemmiku neti.ee, leiame pea iga kataloogi sõna alt kümneid või sadu firmasid.

Otsime aga mõne teise kataloogi abil, näiteks Eesti Ettevõtete järgi. Oletame, et elan Tartus ja tahan endale ülikonda lasta õmmelda. Avame –  Tartumaa,  / RÕIVAD, JALATSID / individuaalõmblus, rätsepad, moeateljeed – ja kokku kuvatakse 23 ettevõtet. Aga ainult 4-l on oma koduleht ja meiliaadress, ühel firmal lisaks veel ainult meiliaadress. Kusjuures neist kolmel on aadressid mittesoovitatavad kas hot.ee algusega või planet.ee lõpuga.

Kui ülaltoodud näide ei tundunud veenvana, siis võtame veel ühe. Elan Tallinnas ja mu pea valutab tihti. Sooviksin kaela ja selga lasta masserida. Avame – Harjumaa / ILUTEENINDUS / massaaž – 151 ettevõtet, koduleht 13-l ( 9 asjakohast, oli aga ka putukatõrje koduleht,  ühe hotelli ja hosteli kodulehed), mõnel üksikul veel meiliaadress.
Muidugi, kui põhjalikumalt otsida, siis leiab neist veel nii mõnelgi kodulehe. Aga ei otsi ju tavaline inimene kodulehti, vaid informatsiooni.

Tõsi, on ka valdkondi, mis on 100% kodulehtedega kaetud, eelkõige internetiäri, finantsteenused, jne. Samas leidub aga maakondade lõikes valdkondi, kus mitte ühelgi ettevõttel ei ole kodulehte.

Kuigi selliseid otsinguportaale on üle 10, jääb üldpilt ikka samaks.

Millised tulemused me siis saime? Esimese näite puhul on korralik koduleht olemas  4,35% ja teise puhul 5,9% firmadest või fiedest .

Tulemused on vapustavad. Kas tõesti on korralik koduleht luksus või pole teda lihtsalt vaja. Vaadates kodulehe tegijate hindasid, siis kohati tehakse neid suisa muidu. Ja päris tasuta võib ju ka ise teha. Kui aga firmal pole aastal 2011 kodulehte vaja, siis pole tal lihtsalt konkurente, kellega turu ja klientide pärast võisteda.

Lõpetuseks veel üks näide. Tuttav abielupaar Saksamaalt soovis 3 päeva puhata Eestis ja kuna nad olid lugenud, et Eestis on palju metsa, siis soovisidki nad turimistalu või külalistemaja, mis oleks võimalikult metsases kohas. Kui viitsite, proovige kuidas Te tuttavatele sobiliku koha leiate ja kaua see aega võtab.

 

Be Sociable, Share!
Sildid , |
Autor on Amyart Studio OÜ juhatuse liige ja tegeleb igapäevaselt kodulehtedega www.koduleht24.ee.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 400

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga