Kas sa teed iga päev seda, mida sa tõesti tahad teha?

Autor: Kälver Kilvits

Pane end valmis, siin ja praegu räägin sulle igavese õnne valemist: avasta, mida sa tõeliselt armastad teha ja siis suuna kogu oma energia selle tegemisele.

Mõtle selle peale.

Kui sa iga päev teeksid ainult seda, mida sa tõesti tahad teha, mis tunne oleks?

Kui uurida kõige õnnelikumate ja rahulolevamate inimeste elusid, siis tuleb selgelt välja, et igaüks neist on leidnud oma kire ja siis tegelenud sellega kõik oma elupäevad. Nende tegevus oli neile “fun”.

If you’re not having fun, you’re not doing the right thing.

Mõned tuntud inimesed nagu Donald Trump (“You have to love, what you do“) või Richard Branson (“Since 80 percent of your life is spent working, you should start your business around something that is a passion of yours“) on head näited. Nad pole mingid imelapsed, igaüks meist võib nii elada. See on Sinu valikute küsimus.On väga suur vahe, kas sa tegeled sellega, mis paneb silmad särama ja iga päev on täis entusiasmi, või lihtsalt veedad päeva õhtusse ja mõttega, et pead hommikul vara ärkama ja tööle minema – paneb ohkama või mis?

Kui sageli tuled peale tööpäeva lõppu koju, väsinud, energiast tühjaks imetud, siis viskad end lihtsalt teleka ette pikali ja lösutad? Mõni siis otsib ellu särtsu sõpradest, kes läheb tantsima, kes baari. Kui sageli leiad end tööjuures juba poole päeva pealt väsinuna ja ei suuda enam kontsentreeruda hästi?

Ja siis äkki hea sõber helistab, teeb ettepaneku õhtul midagi lahedat teha. Mis juhtub? Ühtäkki oled entusiastlik, vehid kätega ja naerad, väsimus kui peoga pühitud!

Kõik see on ehedaks tõestuseks, et kui tegeled asjadega, mis ei sütita kirge, siis sul on räige energialeke. Sinu tootlikkus on madal, oled tujust ära, võimust võtavad stress ja depressioon. Kuid, kui saaksid tegeleda millegiga, mis meeldib jagub energiat küll ja veel. Sageli on see midagi, mis Sind kui inimest. See ei pea nii olema. Sa väärid paremat. Sa võid oma standardi kõrgemale seada.

Mismoodi on sellel seost väärismetallidega?

Lihtne. Sinu investeeringud on kõige tootlikumad siis, kui selle valdkond paneb su silmad särama. Kui see on midagi, millesse Sa usud. Sa saad tõsta oma tootlikust vaid siis, kui sa siiralt tahad sellest valdkonnast rohkem lugeda ja õppida. Sa pead tahtma võtta sellest maksimusi. Keskpärasus ei vii kuhugi. Sinu kirg võib olla ükskõik mis. Aktsiad, kinnisvara, fondid, väärismetallid…Peamine on välja mõelda, enesele: „Kas mulle tõesti meeldiks selle vahendiga tegeleda?“

Järelduseni jõudmine, millele sa tahaksid pühenduda, on eduka investeeringu nurgakivi.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 468

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga