Kas osta kulda ja hõbedat või müüa?

Autor: Kälver Kilvits

Kas osta kulda ja hõbedat või müüa?

Ilmselt valitseb paljude peades mõte, kas nüüd on aeg müüa või osta? Avalikus meedias pasundatakse üha rohkem müümisest ja räägitakse mullist.

Vaadates ringi viimase nädala ajakirjades eelkõige Äripäev, Postimees ja WSJ on märgata kulla populaarsuse pidevat tõusmist. Erinevad artiklid kullast ja hõbedast, kampaaniate auhindadeks on väärismetallid.

Uudiste põhjal (nt.QE2, TIPS (Treasury Inflation Protection Securities) on kogumas populaarsust) on investorid üha rohkem panustama hakanud inflatsioonile. Samuti vihjab inflatsioonile ka võlakirjadest väljumine ja artikkel „California Oils The Bond Press“LINK. See on hea ka kullale ja hõbedale.

Paljud finantsplaneerijad ei soovita ikkagi investeerida kulda… – nad ei soovitanud seda ka perioodil 1999-2006 – nad ütlevad, et on õige aeg kulda müüa. Miks? Nemad teenivad oma kasumi riskantsete investeeringute müügist.

Kas mina müün oma kulda ja hõbedat?

Ei, ma kindlasti ei müü veel. Miks? Ma ei tunne end selles süsteemis ikkagi turvaliselt. Ma ei leia, et majanduslangus on läbi ja samuti ei näe ma parandusi rahanduspoliitikas. Ikkagi peetakse normaalseks suuri võlakoormuseid, ikkagi kulutatakse iga päev raha, mida tegelikult pole ja ikkagi ehitatakse kogu elu laenule. Peale mitmeid läbikukkumisi usuvad meie juhid ikka veel, et abipaketid toovad meid majanduslangusest välja ning aitavad ka köha, nohu ja pankrotistumise vastu.

Mull, millised indikaatorid vihjavad mullile?

Inimeste teadvus küll laieneb, kuid ostavad vähesed. Enamus inimesi on siiski kinni erinevates (loe: langevates) aktsiates. Samuti pole ka suured fondid omandanud palju kulda. Jim Rogersi tehtud küsitluse alusel pole 76%-l finantsvarade juhtijatest mitte ühtegi kullaga seotud vara. Teine küsitlus, mis tehti tavaliste investorite seas, näitas et 95% polnud iialgi kuulnud mis asi on Krugerrand, rääkimata selle omamisest või ostuplaanist. Lihtsalt igaks juhuks – Krugerrand on maailmas kõige levinuim ühe untsine investeerimise kuldmünt.

Kui kuld ja hõbe ükskord mulli jõuavad näed sa tänaval silte „osta kulda ja hõbedat“, pikad järjekorrad diilerite kauplustes, iga õhtu räägib sulle sõber kui palju ta teenis eelmine nädal oma müntidelt.

Kokkuvõtteks, mina panustan hõbedale ja kullale, mitte finantsplaneerijatele. See, mida Sina teed on sinu otsustada.

Autor – Kas osta kulda ja hõbedat või müüa? – Kuld ja hõbe

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 400

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga