Kas majandus on tõusuteel?

Autor: Kälver Kilvits

Kui kogu valuuta hulgast(M3) ära võtta baasraha – jääb alles valuuta hulk, mille tekitavad inimesed ja pangad läbi fraktsionaal reserv panganduse.

Esimest korda ajaloos pärast Suurt Depressiooni on valuuta hulk kokku varisemas. See on juba langenud üle 1 trillioni dollari. See tähendab, et inimesed kardavad. Nad säästavad raha, et maksta oma võlga. Enam ei taheta laenu võtta. – Deflatsiooniline periood.

Kuidas toimub võlgu võtmine?

Võlgu võttes saad mingi summa. Tagasi makstes oled lubanud maksta summa + intressi. Mis tähendab, et võlg + intress (summa) on alati suurem kui võlg kokku.

See süsteem saab töötada ainult seni, kuni mass tunneb end hästi.

Kuid aeg, mil asjad pöörduvad halvema poole hakkavad inimesed kartma. Ja seejärel hakkavad säästma, ning uut laenu enam peale ei võeta. Selle asemel hakkavad laenu ära maksma.

Kui valuutaga võlg ära maksta jääb maksmata intress. – Pankrott. Näiteks kui võtaksime kogu maailma valuuta kokku ja viiks selle tagasi jääks maksmata intress.

Mis on juhtumas Dow-ga ja aktsiatega?

Järgnevat kutsutakse tehniliseks analüüsis, sel on õigus 40-60% juhtudest.

Joonis näitab mulli internetiaktsiates 2000. aastal. „Dead cat bounce“ – aktsia langeb sügavale siis hakkab tõusma, investorid arvavad, et saavad häid tehinguid ning tõttavad sisse, mis põhjustab põrke ja seejärel naaseb tagasi langusesse.Nagu öeldud, tehniline analüüs peab paika 40-60% juhtudest, mis tähendab, et see ei tööta 40%-60% juhtudest.

Muster õlg-pea-õlg on üks paikapidavaimaid( shoulder-head-shoulder). Sel joonistub välja õlg, seejärel pea ja uuesti õlg. Uue õla tipus pole investoritel piisavalt usku ja hind ei liigu tavaliselt kõrgemale.

Õlgade vahele tõmmatud joonelt võetakse pea tipp. Selle järgi ennustatakse kuhu aktsia võib liikuda. Õla mustri puhul tavaliselt umbes sama palju alla kui pea tipp õlast oli. Seejärel võib muster uuesti korduda.

Vaatame nüüd Dow-d täna. Dow on käinud läbi suurima languse, mida ta on ajaloos üldse teinud. Dow langes vahepeal 59%. Viimane kord kui Dow läbis sedavõrd suure languse, järgnes talle 30-ndate Suur Depressioon „Dead cat bounce“ mustriga

Dow Jones – mil algas Suur Depressioon..

Vahepealse põrke juures oli Dow langenud ~40% ja põhi tuli kätte 89% juures.

Dow Jones praegu:

Oletatav vahepealne põrge toimus 59% languse juures ning põhi on teadmata…

Kokkuvõtteks:

Praegusel ajal on meil lühiajaline deflatsiooniline periood. Usun, et see ei saa kaua kesta, kuna võlg muutub riikidele ja pankadele liiga koormavaks.

Aktsiate kohta, nagu näha – analüüs viitab sellele, et aktsiad peaksid ka edaspidi langema kui just Wall Streeti „SWAT“ tiim, seda kunstlikult üles ei tõsta. (see saab olla vaid lühiajaline.)

Joonised lehel.

Kuld ja hõbe – kas majandus on tõusuteel?

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 477

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga