Kas hõbe jätkab tõusu?

Autor: Kälver Kilvits

Tööstuslik tarbitavus on kõrge

Hõbeda bulliturgu lükkavad tagant kolm peamist faktorit.

Esiteks tööstuslik nõudlus. Kõik teavad, et hõbeda tööstuslik nõudlus on suurem kui kullal ja see teeb hõbeda rohkem vastuvõtlikuks majanduskasvu aeglustudes. Huvitav on see, et nõudlus tööstuslikes kasutusalades kasvab väga kiiresti.

Näiteks nõudlus kasvab kõikides järgnevates kasutusalades: meditsiin, elektroonika, toidu töötlemine, ehitusmaterjalid, veepuhastus, puidukaitsevahendid, tekstiilitööstus… ja see loend läheb edasi. Samuti müüakse hõbeda baasil toodetud hambaharju, kamme ja kosmeetikat. Inglismaal müüakse isegi hõbeda baasil valmistatud seepi.

Imestama paneb see, et kõikide alade nõudlus tõuseb, isegi majanduslanguses.
Investeeringunõudluse kasv

Teiseks tähtsaks faktoriks on investeeringunõudlus. See nõudlus on tõusnud hüppeliselt ja seda ei saa märkimata jätta. U.S.mint müüs Jaanuaris rohkem münte kui seda on tehtud mõnel teisel kuul alates nende loomisest 1986. aastal. Hiina import neljakordistus 2010. aastal. Lisaks sellele fakt: enamik ameeriklasi ei oma kulda, rääkimata hõbedast. Kui juba praegu on tugev nõudlus, siis potentsiaalne kasv kujuneb hiiglaslikuks.
Kaevandused ei suuda toota piisavalt

Kolmas faktor on pakkumine. Mõtle, mis on järgneva jutuga valesti: Kogunõudlus hõbedale on ligikaudu 890 miljonit untsi aastas. Kaevanduste kogutoodang jääb 720 miljoni untsi piiridesse.

Arvan, et see on väga kriitiline. Kaevandajad ei suuda toota piisavalt, et rahuldada nõudlus. Praegu katab selle vahe taastöötlemine.

Mis juhtub kui tööstuslik nõudlus jätkab kasvamist? Mis juhtub kui investeeringunõudlus jätkab kasvamist? Mis juhtub kui tekib valuuta kollaps? Mis juhtub kui bulliturg areneb maaniaks?
Füüsilist hõbedat on vähe

Meil oli „pudelikaela“ probleem füüsilise varuga 2008 aastal. Vermimiskojad üle maailma ei suutnud täita tellimusi. Enamik vermimiskodasid ei olnud selliseks tormijooksuks valmis. Nüüd on nad end täiustanud. Juurde võeti töötajaid, tekitati lisavahetus, uuendati tehnikat. See on hea.

Sellegi poolest ei ole probleemid kadunud. Viimase kolme kuu jooksul on meediast üpris palju läbi käinud pealkirjad: „Saadetiste viivitused“ ja „Ladu on ajutiselt tühi“. Eriti hõbeda puhul.

Minu teadmiste kohaselt peaks hõbe jätkama tõusu veel pikemat aega. Ma arvan, et bulliturg ei lõppe ennem kui SLV (hõbeda ETF) on fondihaldurite lemmik ja Pan American Silver valitakse Wall Streeti parimaks aktsiaks. Kui eelnev on juhtunud, võiks bullituru lõppu oodata.

Ära jookse nüüd diileri juurde ja kuluta kõike oma raha, sest alati on korrektsioone. Jäta meelde, hõbe on valuuta aseaine, samamoodi nagu kuld. Hõbe on raha ja seetõttu on kasulik omada seda piisavalt nii kaitseks kui kasumi võtmiseks. Kui sa ei oma piisavalt, siis mõistlik on sisse lülitada kogumise režiim ehk osta natuke regulaarselt.

Argentum et aurum comparenda sunt

Be Sociable, Share!
Sildid , , , |

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 473

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga