Kallaletung Tänaval

Autor: SelfDefense

Kaks põhilist ja kõige lihtsamat reeglit mida tuleks järgida, kui sind tänaval rünnatakse:

1. pane kohe jooksu kui sul avaneb võimalus.

2. tõrju rünnak tagasi, kui sul mingit võimalust põgenemiseks ei ole.

NB! Kõige parem on alati ikka jooksu panna. Eriti siis kui sul ei ole erilisi oskusi rünnaku tõrjumiseks ja ründaja kahjutuks tegemiseks. Iga naise puhul oleks ikkagi jooksu panemine kõige parem varjant ja proovida taguda mõne maja uksele, karjuda.

Kui aga siiski põgeneda ei õnnestu, püüa kiiresti tabada, mida ründaja sinust tahab. Kas on tegu relvastatud röövliga, potentsiaalse mõrvari või vägistajaga.
Esimesel juhul tuleb igasuguse vastupunnimiseta loobuda rahast ja kõigest muust. Aga teistel- üritada ründaja rivist välja lüüa.  Järgnevalt üritan pakkuda mõned lihtsamad lahendused selle tegemiseks.

Vihmavarjutorge- Kõige parem on alati kaitsta ennast mingi esemega. Põhilised asjad mis meil tänaval jalutades kaasas võivad olla on käekott, vihmavari või poekott. Oletame, et sul on olemas vihmavari. Selleks, et vihmavarjuga edukalt rünnata pead sa seda hoidma tugevalt mõlema käega ja üritada teha tugevaid torkeid. Mõistlik on sihtida näkku või kõhtu. Löögid peavad olema kogu jõust ootamatult ja otsustavad. Ole valmis sama rünnakut kohe kordama ja kasutama veel mõnda võtet. Samal ajal karjuge loomulikult appi ning vali parim hetk ära jooksmiseks.

Küünarnukilöök kõhtu- Kui sind rünnatakse selja tagant, mõlema käega kaela ümbert kinni haarates, painuta kergelt keha, suru parem käsi kõvasti rusikasse, tõstke ja viige jõuga tagasi, püüdes tabada küünarnukiga ründaja päikesepõimikut. Sellest löögist sageli piisab, et ründaja oma haaret lõdvemaks laseb ja sulle jooksmiseks võimaluse annab.

Kontsalöök- Kui küünarnukilöögist kõhtu ei piisa, et kurjam asja vabamalt võtaks, tõsta oma jalg, painuta seda põlvest ja anna tugev löök vastu ründaja sääreluud nii, et sinu terav konts suunduks päris alla välja ning tungiks tema jalalabasse. Tikk-konts osutab sinu keha raskuse all survet umbes kolme neljandiku tonni ulatuses ruutsentimeetri kohta.

Be Sociable, Share!
Tahad rohkem lugeda ja teada saada naiste enesekaitsest külasta kindlasti järgnevat lehekülge http://selfdefence4women.comTegemist on spetsiaalselt just naistele mõeldu saidiga!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 373

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Kommenteerimine on suletud