Jõutreeningu riskid

Autor: JumpMan

Kuna jõuharjutusetaga tegelevad sportlased pole alati kursis õige jõutreeningu tehniliste külgedega, võivad valesti sooritatud harjutused lihasjõu tugevdamise arendamisel hoopis organismi kahjustada. Kui lisakas valele tehnikale kasutatakse liialt suuri raskusi, on eriti suur oht raskete vigastuste tekkeks. Eriti tuleks õigetele raskustele ja tehnikale tähelepnu pöörata kasvueas! Näiteks kangiga kükke tehes tuleks suurt tähelepanu pöörata sellele ,et keha oleks sirge ja soovitatavalt võiks ka kanda tõstevööd. Kui me hoiame keha kasvõi 5 cm vertikaalasendist ees pool langeb seljalihastele ohtlikult suurem koormus.
Suuri koormusi ei tohiks kasutada kindlasti algajad , noored ja vanemad inimesed. Liigesekõhredele langeb muidu liialt suur koormus. Samuti võivad tekkida väsimusmurrud. Ka liialt tugev ja ebasobivate harjutustega treenimine võib viia vigastusteni. Alguses võib see väljenduda lihtsalt lihaskangusega. Selle põhjuseks on valdavalt ülekoormus samuti ka see kui lihased pole ammu koormust saanud või kasutatakse uusi harjutusi. Lihaskanguse tekket aitavad ennetada aeglane koormuste suurendamine, väsinult intensiivseid harjutusi mitte tehes. Treeningu järgselt tuleks kindlasti lihaseid lõdvestada ja venitada (sörkjooks, venituste kompleks).

Be Sociable, Share!
Vaata kindlasti ka http://www.verticaljumpcenter.com kui tahad rohkem teada saada hüppevõimest ja selle arendamisest. Samuti palju üldist infot erinevate treeningmeetodite kohta.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 183

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga