Jõukad inimesed on võtmas positsiooni kullas ja hõbedas.

Autor: Kälver Kilvits

Maailma jõukaimad inimesed on võtmas positsioone kullas ja hõbedas. Inimestes tekitab muret majanduse halb seisukord. Metalle ostetakse juba tonnide kaupa, mis seejärel liigutatakse erasektorisse.

“Esimene etapp on see, kus siseneb nn Tark raha. Ta siseneb vaikselt, sellest ei kirjutata lehtedes ega teatata, et on tehtud suurepärane investeering. Kui Nokia müüs ära oma televiisorite valmistamise üksuse ja kujundas ennast ümber tehnoloogiafirmaks ei ilmunud ühtegi aktsiaostu soovitust. Ükski majandusajaleht ei kirjutanud ega soovitanud osta Bulgaaria erastamisväärtpabereid, kui need maksid ühe viiendiku nominaalist, enne NASDAQi suurt tõusu oli ainukeseks mantraks USA-s Dow Jones.

Kui esimene etapp saab läbi, hakkavad turule sisenema suured institutsioonid ja fondid. Nad võtavad positsioonid sisse ja kuulutavad siis maailmale, et võib olla on see hea investeering, kuid sellel ajal ei ole veel laiades investorite massides teadlikust võimalikust kiirest teenimisvõimalusest.”

Topelt-tipulise majanduslanguse kartuses on tõusnud investorite isu füüsilise metalli, kaevandusaktsiate ja ETF-ide järele.

“Enam ei osteda ainult ETF-e ega futuure, vaid nüüd ka füüsilist kulda!” – imestas Stadler, kes juhib Šveitsi panga osakonda, kus klientide vara väärtus on vähemalt $50 millionit.

Inimesed on hakanud mõistma, et ETF-id ja futuurid tõesti ei paku samaväärset kaitset füüsilise metalliga. ETF-id ja futuurid on siiski paber, mida ostes mängid sa paberiomaniku mängu, tema reeglitega.

“Meil oli konkreetne juhtum, kus paar ostis üle tonni kulda… ning saatis selle oma seifi.” – Stadler.

Tänase spoti-hinna juures tuleb selle tellimuse koguväärtuseks umbes $42 millionit.

Hiljuti on inimesed hakanud üha rohkem ja rohkem otsima võimalust maandada oma kaotust majanduslangusel. See on põhjustanud nõudluse suurenemise ja pideva hinnatõusu väärismetallides.

Kas kuld on mullis?

Kulla/hõbeda hinna tõus on toimunud 11 aastat, kuid kui vaadata ajalugu, siis on kulla/hõbeda tõusutsüklid pikaajalised, keskmiselt 15-20 aastat. Viimane tõus kestis 1968-1982, lihtne matemaatika – 14 aastat pikk. Käesolevat kulla hinna tõusutsükli lõppu on oodata 2020. aasta paiku. See muidugi ei tähenda, et kulla hind ei võiks langeda 20-30% ja mõnel aasta mitte üldse tõusta.

Testi kas kuld on mullis:

Kulla hinna mulli faasi saab igaüks ise testida. Tuleb teha küsitlus oma tuttavate hulgas, kui palju on neid, kes on ostnud kulda ja võrrelda inimeste arvuga, kes on võtnud kinnisvara ostmiseks laenu. Kui esimene arv hakkab lähenema teisele siis on põhjust rääkida mullist

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 406

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga