Joobunud inimese rünnak, kuidas käituda?

Autor: SelfDefense

Kui sõidad sageli linnas elektrirongiga, ära istu, eriti õhtutundidel, vagunisse, kus peaaegu polegi inimesi või lõbutseb mingi kärarikas seltskond.

Ära tee purjus inimesest välja ning püüa nii palju kui võimalik mitte tõmmata tema tähelepanu endale. Rongis viibides minge pigem teise vagunisse, enne kui ta jõuab sulle läheneda, aga tänaval- teisele poole tänavat. Kuita püüab sinuga juttu alustada, ütle talle lihtsalt midagi sõbralikus toonia, näiteks nagu: “No tere, tere!” ja astuge kiirelt edasi.

Kui ta sind rahule ei jäta, proovi hinnata kiiresti ta meeleolu ja karakterit. Kui ta lihtsalt tahab sulle oma südant puistada, vestle temaga õige pisut, seejärel aga, ükskõik mis ettekäänet kasutades, vabane ta seltskonnast. Räägi kindlasti ühtlase hääletooniga, ära mingil juhul häält tõsta ega karju, püüa mitte välja nädata, et ta on sulle ebameeldiv, veel halvem, et sa teda kardad. See võib teda ärritada.

Kui purjus inimene alustab kaklust või hakkab sulle avalikult ligi tikkuma, käratage talle korralikult, kasutades mõjukaid ja sulle tuntud väljendeid: saanud väärilise vastulöögi, taolised tüübid enamasti tõmbuvad tagasi. See äratab aga teiste inimeste tähelepanu, kes saavad sulle appi tulla. Kui täis joonud tõbras ei reageeri sinu karmidele sõnadele ja ümbritsevad inimesed teevad näo, et nemad pole midagi kuulnud ega näinud, tuleb sul ennast ise kaitsta. Sa pead valima kõigi eelnevalt omandatud kaitsetehnikate vahel. Valima välja just antud olukorras kõige efektiivsema. Seejärel kutsu politsei.

Alati on muidugi purjus inimesest võimalus ka mitte välja teha ning kui ta sind rahule ie jäta, kutsu otsekohe välja politsei. Igal jul pole mõtekas lasta asjadel minna nii kaugele, et joodik sind ründaks. Selliste olukordade ennetamiseks ja kuidas neis oleks kõige õigem käituda, tuleks sul õppida eelnevalt naiste enesekaitse kursustel.

Be Sociable, Share!
Sildid , , |
Tahad rohkem lugeda ja teada saada naiste enesekaitsest külasta kindlasti järgnevat lehekülge http://selfdefence4women.comTegemist on spetsiaalselt just naistele mõeldu saidiga!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 325

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Kommenteerimine on suletud