Jääpurikatest katusel, ehituseksperdi arvamus

Autor: Annes Org

Tänane aktuaalne teema, jääpurikad katusel. Kõik teavad rääkida, et halb soojustus.
Mina ei arva, et asi on nii ühene ja pigem ei nõustu, kannan oma telefonis kaasas pilti kus ühe Tallinna peatänava-äärne maja on “kaunistatud” suurte purikatega. (pilti ei saa kahjuks avaldada, kuna mul puudub omaniku nõusolek). Maja on väljast kena, kuid “Masu” on oma töö teinud ja maja on tühi ja ei köeta. Majas sees temperatuur ehk vahel madalamgi kui väljas. Seega kust tuleb soojus, mis tekitaks purikad?

Kuna maja ei kasutata, siis seda ka ei hooldata – pole ka hoolsat peremeest, kes lume katuselt eemaldaks. Kuna päeval päike sulatab ja sulavesi nõrgub allapoole, mis omakorda öösel temperatuuri langedes jäätub. Hommikul aga temperatuuri tõustes on olemasolev lumekiht juba isolatsioon, mis ei luba öösel külmunud veel edasi sulada – ja nii ööpäeva kaupa kuni purikad tekivad.

Tekkinud jää tõttu olen viimasel ajal kokku puutunud sedasorti probleemiga, kus kõik oleks justkui korras, aga räästaservas või mujal tropiks olev jää ei lase lumesulaveel ära voolata ja surub seda kohtadesse kuhu see normaaloludes ei satu (profiilide vahele, servaplekkide ülespööretest ülespoole jne ..) kus see jäätub ja päevhaaval koguneb. Kevadel temperatuur tõuseb ja jää hakkab sulama ja “laed-seinad läbi jooksma.”

ENNEM KELLEGI HUKKAMÕISTMIST PIDAGE NÕU EHITUSEKSPERDIGA, EHK ON VIGA HOOPIS ÕIGEL AJAL PUHASTAMATA KATUSES.

Kui pärast seda selgub, et viga ei ole siiski puhastamata jäänud katuses, oleks mõistlik tellida ehitusekspertiis.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 258

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga