Inimlikku lähenemist väärtustav lisavõimalus SEO-le.

Autor: Jaanus Sõrmus

Eestis on väidetavalt 75000 ettevõtet, Soomes mitusada tuhat. Eestis on elanikke 1,4 mln ja Soomes 5,3 mln.

Kui ettevõte reaalselt tegutseb, siis suure tõenäosusega kuulub Ta nende 95 % hulka, kes iga päev otsivad vajalikku infot internetist.

Interneti kasutamine ärilisel eesmärgil on tänapäeval kiirelt kasvav trend ja ilma selleta on raske konkurentsis püsida. Seega on loomulik, et edukaks tegutsemiseks tuleb leida ka väljund internetti. Siin on erinevaid võimalusi ja mooduseid, kuidas seda teha.

Enimlevinud on ettevõttele oma veebilehe produtseerimine. Kui see valmis, siis on oluline, et see oleks funktsionaalne (sellest oleks kasu ettevõtte toodete ja teenuste tutvustamisel, müügitegevuses ja imago loomisel). Ideaalne koduleht võiks koondada ettevõtte kogu tegevuse ühte kohta – ettevõtja peaks saama analüüsida ja jägida oma tegevusi ning tagajärgi, saama suhelda kõigi töötajatega, pidada koosolekuid ja nõupidamisi interenetivahendusel, jälgima laoseisu, avaldama uudiseid jms.

Kui kõik see on olemas, siis on oluline eristuda mitmesaja tuhande veebilehe hulgast – ideaalis just potentsiaalsete klientide jaoks, kes just internetis selle ettevõtte toodete või teenuste kohta päringu tegid.

SEO on küll üldlevinud ja enimkasutatud võimalus end nähtavaks teha, kuid kuna tänapäeval on tegemist hüperkonkurentsiga infoühiskonnaga, siis soovitame Teil mõelda ka alternatiivsetele ja tulemust veelgi parandavatele võimalustele.

Internetiturundus ja ettevõtteile selle tegemiseks mõeldud internetitööriistad on tooted kasvavale turule. Soovitame külastada internetiturundusguru Peep Laja veebi Internetiturundus

Kui Teile pole kodulehte või Teil on koduleht, seal polegi täna enam suurt vahet.

E-majandus.ee on online ettevõtluskeskkond, kus on avatud paljude erinevate valdkondade ettevõtete virtuaalesindused, kohe valmis klienti teenindama, infot jagama ja müüma.

Keskkond on ettevõtteile abiks tuntuse kasvatamisel, toodete ja teenuste leitavamaks tegemisel ning eristumisel. Parem leitavus, rohkem tehinguid.

Seda kõike võimaldab e-majandus.ee pea olematu investeeringuga. Aktiivne kasutamine aitab märkimisväärselt alandada ettevõtluskulusid. Efektiivsus kasvab võrdeliselt e-majandus.ee keskkonna mahu ning külastatavuse kasvuga. Täna on meil veel pikk tee käia, kuigi oleme tegutsenud aktiivselt juba 8 kuud. E-majandus.ee portaal on portaal, mis kunagi valmis ei saa. Võimalusi ja kasutajaid tuleb aina juurde.

Igale ettevõttele pakume e-majandus.ee keskkonnas kasutada:

1) Ettevõtte tutvustav osa (logo, otsingusõnad, tegevusvaldkond, filiaalide aadressid Google Maps kaardil, lahtiolekuajad, Skype, GSM, Faks, Telefoninumbrid, e-posti aadressid, töötajate nimed ja kontaktid, kirjeldus, pildid, videod, lingid). NB! Otsingusõnu ja ettevõtte tutvustust võib lisada endale sobivas keeles (Soome – 2010 planeerime avada Soome keskkonna, mis ühildub Eesti omaga, inglise jne.), kuid kõik otsingusõnad peavad olema otseselt ettevõtte tegevusega seotud.

2) E-kaubandus – e-pood ja e-tootekataloog (leitav internetis otsiroboteile),

3) Meedia – meediaväljund (artiklid, toote-teenuse tutvustused, teated, uudised, pressiteated, pr-uudised jms. koos piltide, videote ja suunavate linkidega. Lugejad saavad anda hinnanguid ja kommenteerida. Hästi leitav interneti otsiroboteile. Lisaks edasi suunatud wordpress.com-i, blog.tr -i, twitterisse, blog.stationisse),

4) Hanked – hangetekeskkond (hanked, kuulutused, otsime teenusepakkujat, pakume teenust),

5) Töö – tööpakkumistekeskkond (CV-d ja töökuulutused koos kohe kandideerimisvõimalusega läbi keskkonna. Kõia e-majandus.ee lepingulised kliendid saavad ilma lisatasuta kasutada lisaks ka uut peatse avatavat tööportaali Jokker),

6) Reklaam – bännerreklaamivõimalus läbi kogu keskkonna igal lehel (suur bänner 728×90 või väike bänner 220×90) NB! Ettevõtted, kel sihtgrupiks Gümnaasiumilõpetajad, neile pakume lisatasu eest reklaamivõimalust keskkonda test.ee,

7) Intranet (võimalus kiirelt ja privaatselt suhelda ning jagada mahukat infot valitud gruppides. Saab hõida ja jagada suuremahulkisi faile, korraldada foorumeid ja diskuteerida),

8) Messenger kiireks reaalajaks suhtlemiseks ilma keskkonnast väljumata.

9) Avalikud dokumendid – saab üles laadida ja teha kõigile keskkonna külastajatele kättesaadavaks erinevaid dokumente, faile, hinnakirju, juhendeid, kasutusjuhendeid, tootetutvustusi jms. Kõiki neid saavad huvilised edasi saata e-postiga, salvestada enda arvutisse, printida.

10) UUS VÕIMALUS! Valmimas on keskkonnasisene Partnerleht, mis sisuliselt annab lepingulistele kasutajatele hea võimaluse ära kasutada e-majandus.ee kliendibaasi, tehes keskkonnasiseseid sooduspakkumisi oma teenustele ja toodetele. Kel hetkel pakkumissoovi pole, kuid on tekkinud vajadus mõne toote või teenuse vastu, see võib selle keskkonna partnerlehelt leida väikese aja- ning rahakukuga.

Algas pakkumiskohtade-aegade broneerimine! Kes soovivad lehele oma pakkumisi saada, neilt ootame infot mailile mailto:jaanus@e-majandus.ee. Esialgu planeerime kindlaid ja selgeid püsipakkumisi pooleks aastaks ning lühiajalisi supersoodsaid pakkumisi 1 kuuks – juuni 2010, juuli 2010, august 2010, september 2010, oktoober 2010, november 2010, detsember 2010.)

Kui mõnest valdkonnast tuleb üle kolme pakkumise, siis valime neist lehele välja 3 atraktiivsemat-soodsamat-paremat. Esimesest ringist väljajäänutele jääb soovi korral võimalus end järjekorda panna ja oma pakkumist muuta.

Kasutamise käigus mingisugust lisakulu ei kaasne (Ei kehti bännerreklaami puhul – Sobivad mõõdud: Suur 728×90 ja väike 220×90). Piiramatusse kasutusõigusesse saab investeerida täpselt endale sobivaks ajaks, valides ka sobiva maksegraafiku.

Kasutamine on lihtne igale tavateadmistega arvutikasutajale.

UUS HINNAKIRI alates 01. apriillist 2010.

Statistika.

Seisuga 27.03.2010 on keskkonda virtuaalesinduse avanud juba 535 Eesti ettevõtet. Iga päev tehakse keskmiselt 1000 päringut erinevate toodete ja teenuste kohta. Keskkonnast võib leida 6294 toodet ja teenust. Kogu keskkonnas olevat infot haldavad selle lepingulised kasutajad personaalselt. See kindlustab info õigsuse ja värskuse ning võimaluse kiireimal moel jõuda sobiva tehinguni. Google Analytics: unikaalsete külastuste rekord tänaseni on olnud 3 043 külastust nädalas. Viimase 14 nädala keskmine nädalane unikaalsete külastuste arv on 1500. Soovi korral võite seda jälgida metrix.ee -st (Google Analytics) või webtraffic24.com (ligikaudne) või http://www.cubestat.com/www.e-majandus.ee

Be Sociable, Share!
Jaanus Sõrmus, Information For You OÜ, interaktiivne tutvustuskeskkond ettevõtteile, nendevahelise äritegevuse aktiveerimiseks. Rohkem tuntust ja edu ettevõtteile väiksema kuluga! http://www.e-majandus.ee/

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 931

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga