Igasugune juhtimine peaks põhinema uuringutel

Autor: Kristiina Kruuse

Infohulk mitmekordistub kujuteldamatu kiirusega, turud muutuvad ja laienevad. See, mis on täna in, on homme juba out. Et selles inforägastikus edukalt toime tulla, on paratamatult abilisi vaja. Üheks juhtimist toetavaks võimaluseks on turu-uuringud, kuna just info asjakohasusest ja täpsusest sõltub see, kas juht teeb ettevõtte jaoks kasulikke või kahjulikke otsuseid.

Kui majanduskasvu ajal hüppasid paljud tundmatus kohas vette, lootes et midagi ikka jääb õnge otsa (ja enamasti jäigi!), siis praeguses majanduslanguses enam nii riskialtilt hüpata ei tasuks. Oht valesse kohta hüpata on lihtsalt liiga suur.

InCase`i uuringukonsultandid on veendunud, et igasugune juhtimine peaks põhinema uuringutel. Miks? Paljud juhid usuvad, et inimesed on ettevõtte üks olulisemaid väärtusi, kuna ilma inimesteta ei tähendaks masinad ja selle tooted midagi. Kui nüüd uuringute juurde tagasi tulla, siis uuringud ei ole tegelikult midagi muud, kui objektiivne viis õppida tundma inimesi. Just neid samu inimesi, kes töötavad ettevõtte heaks või kes tarbivad ettevõtte tooteid/ teenused.

Tundes inimesi, on ettevõttel tublisti lihtsam arendada oma tooteid ja teenuseid nii, et neil oleks tarbijale võimalikult suur väärtus. Uuringud annavad usaldusväärse pildi sellest, kes on toote/teenuse praegused ja potentsiaalsed tarbijad, mis neile korda läheb, milliste tegurite põhjal nad oma tarbimisvalikuid teevad. Uuringud on ka heaks võimaluseks saada tagasisidet seni tehtud otsustele: kas tarbijad on firma tooteid ja teenuseid üldse tähele pannud, millega on kliendid rahul, mida tasuks nende meelest parandada.

Võimalusi on palju ja juht ei peagi olema kursis kõigi erinevate turu-ja ühiskonnauuringute nüanssidega. Selleks on olemas uuringukonsultandid, kes aitavad uuringuprobleemi määratleda ning teavad täpselt, kuidas koguda ettevõttele vajalikku infot. Oluline on see, et juht ei ole (ja ei peagi olema) selgeltnägija. Piisab ka asjakohastest uuringutest, et tulevikku ette aimata või mineviku paremini mõista. Kui see oluline info on tagataskus, saab juht kindla tundega teha seda, milles tema on parim: võtta vastu ettevõtte arengu seisukohalt parimaid juhtimisotsuseid.

Be Sociable, Share!
Kristiina Kruuse on turu- ja ühiskonnauuringute firma InCase uuringukonsultant. InCase on heaks partneriks ettevõtete juhtidele, pakkudes neile uuringute kaudu faktipõhist alust juhtimisküsimuste lahendamiseks. Kuidas InCase saaks Sinu ettevõttele kasulik olla? Uuri lähemalt www.incase.ee ja võta ühendust meie uuringukonsultantidega.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 339

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga