6 põnevat ideed kodu värskendamiseks

Autor: jane pappel

1.Kuna lähenemas on sügis ja kätte jõudnud sombused ja pimedad ilmad,siis vaata kriitiliselt üle kodutekstiilid.
Aeg oleks välja vahetada suvised heledad ja neutraalsed kangad ja välja otsida hoopis soojemad toonid.Padjakatted,pleedid,kardinad,laudlinad need olgu nüüdsest shokolaadipruunid,punased oranzid või hoopis ploomilillad
2.Kontrolli üle oma küünlavaru.
Pikad ja pimedad õhtud teevad hubasemaks ikka küünlad,siin jälgi samuti värvitoone-ikka shokolaad,apelsin,kirsitooni ja ploomililla.
3.Vaheta elutoa põrandavaip.
Ideaalne oleks omada kahte tooni vaipa-suveks heledam(heleroheline,valge,beez vms) ja talveperioodiks tumedamat tooni vaip.
Arvesta,et põrandavaip on küllalt suur element interiööris,nii et selline vahetus muudab kogu sisustuse hoobilt.
4.Vannitubades kasuta lõhnaseepe ja lõhnaküünlaid.Vaheta tekstiilid ja dussikardin.
5.Hangi inspiratsiooni eksootilisest mööblist,puupaneelidest,lampidest.
6.Varu lauamänge ja reisiraamatuid,osta märkmik heade ideede talletamiseks,tee korda pere fotoalbumid ning korralda perele mõni piknik või rabamatk.

Me ei saa alati elada ideaalses elukeskkonnas,kuid me saame iseend ümbritseda värvide,mööbli ja tekstiilidega millised teevad meid õnnelikuks.Interjööri disainimine on elav protsess,see muutub ajas,täiendab end vastavalt sinu meeleolule.
Kombineeri julgelt selliseid tekstuure ja värve mis oma vastuolulisuses täiendavad teineteist.Näiteks klaasi kirkus tuleb paremini esile tuhmide toonide taustal,kuld lööb särama tumeda robustse pinna kõrval jne.Siin ei ole mingeid reegleid-sul on täielik vabadus tegutseda nagu sulle meeldib.
Feng Shui peab oluliseks elementide:vesi,maa,metall ja puu olemasolu interjööris.Seda saab jälgida,kasutades neid elemente materjalides,nii saab lihtsalt tasakaalustada oma kodu energiat.Kui jälgid loodust,siis märkad kuidas looduses on paika pandud elementide tasakaal.Loodusest saab alati inspiratsiooni,eriti meie muutuvate aastaaegadega loodusest!

Jane Pappel
Sise ja väliskujundus stilist.
CooLLine Design
www.coolline.ee

Be Sociable, Share!
Olen maastikuarhitekti haridusega,tegelenud maastikukujunduse ja sisehaljastusega juba üle 10 aasta.Minu poolt kirjutatud sisehaljastuseteemalisi artikleid on avaldatud Äripäevas,Eesti Päevalehes,Õhtulehes ,ajakirjas Interjöör. Sisekujundusalaseid nõuandeid ja projekte olen teinud viimased 4 aastat CooLLine Sisustussalongis,viimasel aastal projektipõhiselt kodulehe kaudu.Olen koostööd teinud ajakirjaga Buduaar,esinenud telesaates Buduaar,kirjutanud Eesti Päevalehes.

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 306

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga