Ideaalne kink

Autor: Kohtingu Abi

Sünnipäev, naistepäev, valentinipäev, jõulud, aastapäevad- erinevaid tähtpäevasid on mitmeid, mille mahamagamine toob kaasa parimal juhul kortsus kulmu, halvimal juhul purunevad taldrikud. Siinkohal on raske tõmmata piir olulisema ning vähem olulisema tähtpäeva vahel. Eks ühtmoodi olulised ole nad kõik. Kingituse näol ei tohiks mitte mingil juhul olla nii öelda koormaga, millest lahtisaamiseks lähed päev enne tähtpäeva poodi ning soetad esimese ettejuhtuva asja.

Kontseptsioone „parimast kingist” on mitmeid. Kallim on parem kui odavam, praktilisus on tähtsam kui visuaalne ilu jne… Eks terake tõtt sisaldub mõlemal juhul. Sellele vaatamata ei tohiks unustada kõige tähtsamat tõde: kingi teeb heaks selles peegelduv pingutus. Siinkohal tuleb meelde üks hea tuttav, kes kinkis oma kallile sõbrannale sünnipäeva puhul ise koostatud märkmik-raamatu, kuhu oli kogunud sõbranna kõige lähedamate sõprade iseloomustused temast. Ilma igasuguse kahtluseta väga, väga hea kink (kui mitte täiuslikkuse lähedal). Mis tegi antud kingi niivõrd heaks? Selles peegelduv pingutus. Lähedaste andmete kogumine, selle köitmine raamatuks (millega oli samuti suurepäraselt toime tuldud) ning idee kinkida midagi sootuks erakordset mängisid antud juhul tohutut suurt rolli. Sõbranna oli pisarateni vaimustatud ?.

Samuti tasuks meeles pidada, et alati ei ole kõige olulisem kink selle kõige materiaalsemas tähenduses, vaid žest ise. Toome siinkohal näite. Ma kingin oma tüdruksõbrale kõrvarõngad. Talle meeldivad need ning ta on õnnelik, et tal nii vahva mees on, kes sünnipäeva puhul kõrvarõngaid kingib. Noh, tubli mees, aasta aega jälle mureta. Nüüd aga mõtle erinevaid mooduseid, kuidas saab lihtsatele kõrvarõngastele vürtsi lisada. Mõtle korra teievahelistele kohtingutele, igasugustele „erilistele hetkedele,” mis on oma pesa teie mõlema südames pununud ja ürita neid „erilisi mälestusi” kingitusele juurde põimida. See võib olla alates esimesel kohtingul antud lillest kuni lemmiku multifilmi tegelase vaimuka repliigini välja. Võimalusi on tohutult. Sedaviisi muudad kingituse palju tähendusrikkamaks ning meeldejäävamaks.

Ülal väljatoodud soovitused on suhteliselt universaalsed ning üldised. Edasi jätkame antud artiklit detailsemalt ning lähme aste- astmelt üle ühelt soovituselt teisele.

1. Mis talle võiks meeldida? Muusikamaitse, toidueelistused, rõivad, aksessuaarid, millised värve ta eelistab jne jne. Teades tema üldisi maitseeelistusi, saad mingisuguse idee kingivalikus juba valmis kujundada.

2. Mõtle eelnevatele vestlustele ning ürita välja korjata vihjeid. Kindlasti meenub Sulle mitmeid olukordi, kus Su tüdruksõber ohkas igatsevalt justkui väljendades ihaldust millegi meelepärase vastu.

3. Ostes talle midagi, millest peegelduks tema isiklik stiil, pead olema äärmiselt ettevaatlik. Näiteks käekoti või mõne rõivaeseme kinkimisel peaksid ennem korralikult kodutööd tegema ning leidma kinnitust oma valiku õigsusele. Antud juhul tema stiiliga vastuollu minev kink on justkui mahavisatud raha. Võid kindel olla, et kui sinu kink tema maitsega antud juhul kokku ei lähe, ei hakka ta ka seda kinki kandma/ kasutama.

4. Kindlasti konsulteeri oma tüdruku lähedastega. Sõbrad, tuttavad, perekonnaliikmed- kõigil on kindlasti oma sõna sekka öelda, mis aitavad sul sobivama kingi valida.

5. Muuda oma kingitus lihtsate moodustega tähendusrikkamaks. Nagu näiteks kaardike, millel seisab armas sõnum. Pea meeles: mitte kingitus ise ei ole kõige tähtsam, vaid žest iseeenesest.

6. Ära kingi kunagi raha! Tegu on rusikareegliga. Raha ei kingi! Jutul lõpp. Ei mingeid erandeid.

7. Otsustades ehete kasuks, ei tasuks keskenduda kokkuhoiule. Eks on arusaadav, et raha ei kasva puu otsas ning raha pole kunagi liiga palju. Sellisel juhul tuleks kingituse valimisel jätta juveeliärid rahule ning piirduda millegi vähem kulukaga. Kui otsustad ehete kasuks, tuleb arvestada keskmisest suurema kulutusega.

8. Täistopitud mängukarud ei ole hea kink. Kui sinu tüdruku näol ei ole just tegu kollektsionääriga.

Ülal väljatoodud näpunäiteid tasuks kindlasti arvestada kingituse tegemisel. Kuid ei tasuks saada liigselt kammitsetud. Arvesta, et vaid leidlikuse ning innovatiivsusega on sul võimalik saavutada romantilisuse kõrgeimad pügalad. Samuti on alati võimalus oma kingitusega sõna otseses mõttes „pange panna.” ?

Ära lase end heidutada ning niiöelda lollikindla ning kohati igavana näiva kingituse asemel rakenda oma fantaasiat. Isegi korraliku „pange” puhul ei ole sa väga mööda pannud. Ma ei väsi toonitamast, et mitte kink ei ole kõige tähtsam vaid žest ise.

Kingitus on suurepärane võimalus näidata oma tüdrukule, kuivõrd temast hoolid. Kuid siiski ärme unusta ka teisi Kohtinguabi poolt üles riputatud materjale, millest lähtuvalt peame arvestama, et igal asjal on oma aeg. Kui oled veel niiöelda võrgutamise staadiumis, siis ei tasuks kohe väga üle pingutada. Võrgutamise staadiumile omased mõtteterad leiad teistest Kohtinguabi õppemoodulitest.

…iga olukorra jaoks erinevad artiklid ning õpetused.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 806

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga