Hammaste valgendamine kodus

Autor: Kliinik32

Hammaste värvi tumenemist võivad põhjustada toidus ja joogis sisalduvad parkained, tarvitatud ravimid, aga ka näiteks suitsetamine. Elu jooksul muutuvad hambad tumedamaks hambavaaba kulumise tõttu, allolev tumedam hambaluu tuleb rohkem nähtavale. Kui patsient soovib heledamaid hambaid, siis hammaste valgendamine võib abiks olla. Valgendada saab vaid oma hambaid, plommid ja kroonid valgendamisega oma värvust ei muuda.

Peale kliiniku on hammaste valgendamine võimalik ka kodus.

Selleks võetakse patsiendi hammastest jäljendid, mille alusel hambalaboris valmistatakse kaped. Kape on individuaalne pehmest plastmassist valmistatud vorm, mille sisse kantakse valgendusgeeli ning mis seejärel pannakse hammastele. Geeliga kapet võib kanda öösel (geel on aktiivne 8-10 tundi) või mitmel lühemal perioodi päevasel ajal. Kapega valgendamise ajal ei tohi aga süüa ega suitsetada.

Mõnikord võivad hambad valgendamise käigus muutuda tundlikuks. Selline tundlikkus on ajutine ning sellest tuleks kindlasti teavitada oma arsti. Tundlikkust on võimalik vähendada spetsiaalse geeli abil.

Lähemalt hammaste valgendamise ja hambaravi kohta loe Kliinik 32 kodulehelt www.kliinik32.ee

Be Sociable, Share!
Sildid |
Kliinik 32 on Tallinnas asuv interdistsiplinaarne hambaravikeskus. Hambaravi kohta loe lähemalt siit: http://www.kliinik32.ee/hambaravi/ ning hammaste valgendamise kohta siit: http://www.kliinik32.ee/hambaravi/

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 216

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga