Granaatõun aitab vältida eesnäärme vähki

Autor: Rety Dasi

Granaatõun aitab vältida eesnäärme vähki

Juba aastakümnete vältel on tuntud, et köögi- ja puuviljades sisalduvad looduslikud taimsed toitained takistavad vähirakkude arengut. Granaatõun on nende omaduste poolest üks parimatest; eesnäärme vähi puhul pole hoolimata vasturääkivatest toitumissoovitustest ja uurimistulemustest ühtegi kahtlust granaatõuna mahla positiivsetes omadustes.
Lisaks suurele hulgale positiivsetele uuringutulemustele on granaatõun ilmutanud oma suurepäraseid omadusi ka nende eesnäärmevähi haigete juures, kellel pärast
primaarset teraapiat (kiiritamine, operatsioon) haigusprotsess uuesti edasi arenema hakkas: 48 eesnäärmevähihaige patsiendi uurimisel selgus, et granaatõuna mahla tarbimine pikendas peaaegu neli korda, 39 kuuni, aega, mille jooksul eesnäärmele iseloomuliku antigeeni (PSA) arv kahekordistus. 2006a. sai Los Angelese California ülikooli meeskond eesotsas Allan Pantuck’iga ajakirjas „Clinical Cancer Research“ teatada: „ See ei ole küll ravimine, aga mahl on ilmselgelt avaldanud olulist mõju kasvaja arenemisele
On teaduslikult tõestatud, et fermenteeritud granaatõuna polüfenoolid vähendasid kuni 90% vähi laienemist eesnäärmevähi rakukultuurides.

Granaatõun on kliinilistes uuringutes ennast tõestanud kõige efektiivsema ja kõige paremini uuritud puuviljana, olles efektiivne krooniliste põletike, südame-veresoonkonna haiguste, ja nii hormoonsõltuvate kasvajate nagu rinna- ja eesnäärmevähi kui ka (prekliiniliste) kopsu-, naha- ja sooltevähi puhul.
Eesnäärmevähi puhul on granaatõun uuringute põhjal kasulikeim puuvili. Uusimad uuringutulemused osutavad huvitavatele perspektiividele hormoonravile allumatute eesnäärmevähi vormide osas. Granaatõun on ehk otstarbekaks sünergeetiliseks täienduseks tavapärasele teraapiale.
Loomulikult ei väida uuringud, et granaatõun oleks iseseisev ravivahend või asendaks klassikalisi ravivorme. Siiski on see neile mõttekaks ja efektiivseks täienduseks. Ka on granaatõun väga sobiv profülaktilise vahendina kasutamiseks, eriti eesnäärme- ja rinnavähi ohu korral.

Loe kogu artiklit koos paljude näidetega kiinilistetst uuringutest: http://www.vasati.co.ee/granaatoun.html
www.vasati.co.ee

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 311

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga