Granaatõun aitab vältida eesnäärme vähki

Autor: Rety Dasi

Lisaks suurele hulgale positiivsetele uuringutulemustele on granaatõun ilmutanud oma suurepäraseid omadusi ka nende eesnäärmevähi haigete juures, kellel pärast primaarset teraapiat (kiiritamine, operatsioon) haigusprotsess uuesti edasi arenema hakkas: 48 eesnäärmevähihaige patsiendi uurimisel selgus, et granaatõuna mahla tarbimine pikendas peaaegu neli korda, 39 kuuni, aega, mille jooksul eesnäärmele iseloomuliku antigeeni (PSA) arv kahekordistus (Pantuck ja teised, 2006). Mida pikem on see aeg, mille jooksul PSA arv tõuseb, seda pikemat eluiga on haigetel võimalik loota. Ühelgi patsiendil ei olnud, hoolimata pärast kiiritust või operatsiooni uuesti tõusma hakanud PSA-arvust, mis haiguse arenemisele osutab, veel hormoonteraapiat läbi viidud. Enne uuringu teostamist oli PSA-arvu kahekordistumise aeg patsientidel 15 kuud, ent olles tarvitanud 54 kuu jooksul päevas 240 ml kontsentraadist (570 mg polüfenoole annuse kohta = 25 ml granaatõuna eliksiiri) valmistatud granaatõuna mahla, sai Los Angelese California ülikooli meeskond eesotsas Allan Pantuck’iga ajakirjas „Clinical Cancer Research“ teatada: „ See ei ole küll ravimine, aga mahl on ilmselgelt avaldanud olulist mõju kasvaja arenemisele“. Ühelgi uuringus osalenud vähihaigel ei tekkinud metastaasi 33 kuud kestnud uuringu vältel. Seda uuringut jätkati alates 2006. aastast Rahvuslikus Vähiinstituudis (National Cancer Institute) suures juhuslikustatud, kahekordselt varjatud platseeboefektikindlas Phase-III uuringus.
Granaatõuna erilist mõju eesnäärmevähile märkas esimesena Iisraeli arst ja teadlane dr. Ephraim Lansky. Koostöös erinevate rahvusvaheliste uurimismeeskondadega (Albrecht ja teised, 2004; Lansky ja teised, 2005a, ja b) tõestas ta, et fermenteeritud granaatõuna polüfenoolid vähendasid kuni 90% vähi laienemist eesnäärmevähi rakukultuurides.
Uusimad uurimistulemused, mis vanemaid kinnitavad ja täiendavad, tõestavad, et granaatõun pärsib agressiivseid hormoonpreparaatide suhtes neutraalseid eesnäärmevähi rakke. Granaatõuna polüfenoolide märkimisväärseks mõjuks kaugelearenenud eesnäärmevähi puhul on ka metastaaside ja kasvajate veresoonte uuestimoodustamise takistamine. Prekliinilised uuringud osutavad, et granaatõuna polüfenoolid võivad olla mõistlikuks täienduseks hormoonvõõrutusteraapiale ja et ka hormoonpreparaatide suhtes resistentses staadiumis omavad need mõju. See ei ole küll ravi, aga on samas väärtuslik eluaastate juurdesaamine.
Granaatõuna polüfenoolid võivad ka suurendada kemo- ja kiiritusteraapia mõju tänu oma spetsiifilistele põletikuvastastele omadustele (põletikufaktori NF-kappaB aktiivne pärssimine). Samaaegselt võivad granaatõuna antioksüdatiivsed koostisained ka tavateraapia kõrvalmõjusid kahandada.
loe kogu artiklit aadressil: http://loodustooted.com/granaatoun-loodustooted.html

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 384

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga