Geodeesiast ehitajatele!

Autor: maitlillemäe

Kuigi vaesed ajad on sundinud meid kõigilt kuludelt nii palju kokku tõmbama kui võimalik, on asju milleta ei saa kohe kuidagi.
Üheks selliseks asjaks on ehitaja jaoks geodeesiateenus. Kõige parem on ehitajal uurida projektilt, milline geodeesiairma on teinud geoaluse projekti asendiplaani jaoks ja tellida ka ehitusgeodeetilised tööd temalt, kuna võib arvestada, et ta on kursis antud objekti üksikasjadega ja saab pakkuda sellevõrra paremat hinda. Samas ei tee muidugi paha ka võtta hinnapakkumisi mujalt.
Eramu puhul peaks geodeet üldjuhul kohal käima kolmel korral. Esimesel korral märgitakse maha mullatööde jaoks eramu nurgad ja rajatakse kindlasse kohta kõrguspunkt ehk reeper. Teisel korral tuleb geodeetidel kohale tulla peale mullatööde lõppu. Siis märgitakse välja ehitise teljed. Selleks ehitatakse tavaliselt telgede pikendustele risti teljega märktarad.
Kolmandal korral on geodeetide abi vaja peale taldmiku valmimist . Siis kantakse taldmikule ehitise välisnurgad, mis võivad kuid ei pruugi ühtida äärmiste telgedaga ja vastavalt ehitaja soovile ka muud seinad.
Kui hoonele tuleb veel korruseid on õige lasta geodeetidel märkida ka neile nurgad õigetele kohtadele.
Kui ehitajale tundub, et midagi hakkab nihu minema on tark kutsuda koheselt kohale geodeedid Valestiehitamise tagajärjed lähevad oluliselt rohkem maksma kui geodeetide väljakutsumine.
Suuremate ehituste puhul on õige teha geodeesiafirmaga ajaühiku põhine leping, et geodeedid oleksid olenevalt ehituse keerukusest iga päev mingid kindlad tunnid ehitusel kohal.
http://www.alkprojekt.eu/geodeesia

Be Sociable, Share!
Adminstraator / webmaster@artiklid.eu / Veebipunuja

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 240

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga