Firmade loomine

Autor: Andre Promet

Üks äriühingute alustamisega tegeleva ettevõtte juht ütles mulle kunagi : ,, mõni eelistab oma autot ise pesta, teised aga kasutavad autopesula teenust,, . Võite eeldada, et sellist lauset kuuleb klient, kes otsustab iseseisvalt, mida ka mina pooldan, registreerida ettevõtet. Samas tema pahameel on õigustatud. Tema kaotab ligi saja protsendi suuruse komisjontasu, mis tal vahendustasuna vahelt võttes saamata jääb.

Äriühingu registreerimise maksumus oleneb suuresti asustatava äriühingu tüübist ning asutajate arvust. Näiteks ühe asutajaga osaühingu loomisel on riigilõiv, praeguse seisuga, 2200.- krooni. Sellele tuleb juurde arvestada ka notarikulud, mis on ligikaudu 500.- krooni ning kindlasti peate üle vaatama võimalused algkapitali loomiseks.

Osaühingu puhul on algkapitali suuruseks 40 000.- krooni, mida on võimalik teha ka mitterahalise sissemaksena. Selle jaoks peate koostama inventaari esemetest, millede koguväärtus on 40 000.- krooni ning laskma selle ära hinnata audiitoril, kes koostab vajalikud dokumendid notarile esitamiseks. Selle maksumus peaks jääma 600-800.- krooni vahele. Kusjuures ei tohiks panna invenaatri selliseid asju, mis ei ole sobilikud kontori jaoks. Hea näide on röster. Sa ei saa ju öelda, et kavatsed pakkuda kliendile ootamise ajal röstsaia kohvi kõrvale. Notar koostab ise muud vajalikud dokumendid ning teie soovil edastab ka andmed registreerimaks äriregistrisse, mis on vajalik.

Seega kõige soodsam viis, ilma suurema väljaminekuta, on luua oma ettevõte iseseisvalt ligikaudu 3000-3500.- krooniga.

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 230

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga