Enesekindlus paistab välja

Autor: Kohtingu Abi

Enesekindlus on termin, et väljendad inimese üleüldist rahulolu ja hinnangut enda välimusele, tegemistele ja kõigele, mis temaga seondub.Võib ka öelda, et hinnang minapildile – nägemus, mis inimesel iseendast on. Enesekindlus koosneb muuhulgas tunnetest nagu uhkus, häbi, võidurõõm/joovastus, meeleheide jne. Inimese enesekindlus väljendub läbi tema käitumise; agressiivsus, tagasihoidlikkus, ettevaatlikkus, rõõmsameelsus, suhtlusmaneer jne.

Mis eristab enesekindlat inimest teistest? Siinkohal kindlad kriteeriumid puuduvad. Sa ei pea olema hüper-energiline või ülimalt vaimukas, et Sinu kohta „enesekindel inimene” saaks väita. Enesekindlus on midagi enamat.

Enesekindel inimene on keegi, kes on kindel oma valikutes, väärtustab end kõrgelt ning ei lase end mõjutada teiste poolt juhul kui ta ei pea seda enese jaoks vajalikuks. Pigem on ta ise mõjutada rollis.

Ühesõnaga on enesekindel inimene iseendaga rahul ning ta näitab seda hea meelega ka teistele. Ta on teistest justkui üle. Ta usaldab ennast. Kui kaks inimest omavahel vestlevad, asetuvad nad alati teatud rollidesse. Üks pool kipub domineerima, teine jällegi rohkem kuulama. Ei ole absoluutselt tähtis, kas domineeriva poole jutu sisu on asjatundlik või ajab ta lihtsalt jama suust välja. Tähtis on esitamise viis.

Kui domineeriva poole hääletoonist, kehahoiakust ning üleüldisest olekust peegeldub täielik kõigutamatus, jääb teine pool ta juttu kuulama isegi siis, kui see jutt teda ei huvita.

Briti enesekindluse konsultanti Roger Elliott`i kohaselt on enesekindluse tõstmiseks on vajalik:

1. Jagada ja pälvida tähelepanu.
2. Hoolitseda oma keha eest.
3. Leida eesmärk ja mõte oma tegudele.
4. Tunda ühendust ja/või ühtekuuluvust millegi võimsamaga
5. Luua ja näha oma loomingut
6. Intiimsust ja sidet teistega.
7. Staatust ja heakskiitu teistelt
8. Turvalisus

http://www.self-confidence.co.uk/articles/top-ten-facts-about-low-self-esteem

Be Sociable, Share!

Mitu korda vaadatud:
Sõnade arv: 296

Kõik artiklid sellelt autorilt

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga